Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kényelmes bicikliülés? N

Kényelmes bicikliülés? N

Figyelt kérdés

Tegnap egy hosszabb bicikliutat tettem meg, kölcsönbe kapott férfi biciklivel. Az ülése kőkemény, és ilyen hosszúkás volt tehát baromi kényelmetlen. Ott lent konkrétam minden fáj, és lila, mintha megvertek volna. Kellemetlen:D


Biciklis nők ti milyen ülést használtok?



ápr. 21. 09:37
 1/6 Rosszlovas ***** válasza:
75%

Ha ennyire "megkínzott", az nemcsak a nyereg hibája, hanem valszeg rosszul volt beállítva is!

A beállítás legalább olyan fontos, ha nem fontosabb, mint maga a nyereg.

Azt, hogy milyen nyereg kényelmes, mindenkinek magának kell kitapqsztalnia. Nekem WTB Speed She van, nagyon kényelmes megfelelően beállítva.

Több boltnak van teszt nyereg szolgáltatása: leteszed a kauciót, és 1-2 hétig használhatod a nyerget.

De ha nem megfelelő q beállítása, akkor ez is veszett fejsze nyele...

ápr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen van mind a három bicómon, nagyon kényelmes számomra. [link] De ez mindenkinek más, tök egyedi hogy neked mi lesz a kényelmes. Meg attól is függ, hogy milyen bringára teszed. Más lesz kényelmes egy sportos, behajolós bringán, mint egy városin amin egyenesen ülsz. És igen, a beállításokat is meg kell nézni, ha ennyire rossz volt, az is lehet hogy rossz pozícióban volt a nyereg.
ápr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos hogy az volt a baj, hogy keskeny. Nekem volt egy trekkingem sortos, keskenyebb nyereggel, sosem fájt rajta semmim. A városimon meg egy régebbi fajta Selle Royal van, ami szélesebb, és mégsem kényelmes. Nem a fenekemnek, mert ott jó, hanem előrébb..., sajnos nyom, tör, ott ahol nem kéne, hiába próbálom állítgatni. Egyetlen előnye, hogy rugók vannak benne.
ápr. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tothp ***** válasza:

A nyereg bizony nehezebb választás, mint egy jó cipő.

Sajnos az alkalmanként tekerés, és a kölcsönbicikli nagyon nem barátja az ülőizmoknak.


Egyébként Aldi-Lidl szezon elején be szokott dobni néhány meglepően kényelmes és nem túl drága nyerget.


Hosszabb túrákon jó segítség a betétes gatya.


De bármi is kevés lehet, ha nem jól van beállítva az egész.

ápr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Középen kivágottat kellene venned. Lidlis nyereg középső mérete nagyon jó.
ápr. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
58%
Erre senki nem fog egyértelmű választ adni. Mindenkinek más. Amelyik nyereg az egyiknek maga a keleti kényelem, ugyanaz másnak a legkegyetlenebb inkvizíciós kínzóeszköz...
ápr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!