Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bicikliülést akarok venni de...

Bicikliülést akarok venni de valami normálisat és milyen lenne jó nekem? (paraméterek lent) Decathlon zselés ülés jó?

Figyelt kérdés
Nos, 130 kg vagyok és bicikli túrázni szoktam hosszú távokat teszek meg kb 80-100km. Milyen ülés lenne nekem jó ami kényelmes és nem nyomja a farvágányomat. Decathlon-ban láttam 8-9 ezerét egy zselés ülést és lehet az jó lenne!? Nincs valakinek ebben tapasztalata?

2016. ápr. 12. 07:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez olyan dolog amit csakis te tudsz eldönteni. Muszáj kipróbálnod úgy is. Különben meg tévhit hogy minél puhább anál jobb. Nekem szinte kő kemény és ez a kényelmes. Pedig 40-50km-et letekerek. A formája többet számít. A zselés nyergek amúgy általában kényelmesek tudnak lenni, de mint mondtam próbáld ki, nézd azt, hogy ne nyomja a lágy részeket és nem lesz baj.
2016. ápr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Úgy szokták mondani, rövid távon a puha, hosszú távon a kemény nyereg a kényelmes.

Ezt nagyjából én is tudom igazolni, volt régen ilyen nagy batár szivacsos puha nyergem, az már fél óra után is kényelmetlen volt. Aztán később, mikor vettem bringát, azon kőkemény volt a gyári nyereg, ami hosszú távon sem volt túl kényelmes, ezt váltottam egy Selle SMP Hybrid nyeregre, ami már nagyon is jó lett hosszú túrákra is, kerékpáros nadrággal kombinálva.

De mivel mindenkinek más a teste, ezért nincs egységes recept, ki kell próbálni a nyerget, ha van rá lehetőség, aztán választani.

2016. ápr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Wadmalac ***** válasza:

Betétes bringás naci + keményebb, jó forma ülés.

Ebből a második nehéz ügy. Ott hátul mindenki annyira különbözik, mint arcra, nincs egyenmegoldás.

Sajnos elkerülhetetlen, hogy több cserével találd meg az ideális nyerget.

Nekem egy kőkemény Time karbon nyereg lett a megoldás, nulla párnázással, a lakkozott karbonon ülök.

2016. ápr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. ápr. 12. 16:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Oké, én az leszek aki könnyen beszél, mert én a legócskább

párezer forintos Bikefun nyerget is negyed óra alatt meg tudom szokni, de azért hozzászólok.

Az ahány s*gg annyi nyereg véleményt erősítem én is azzal kiegészítve, hogy eddig amik az ismeretségi körömben egyöntetűen beváltak azok a Selle SMP nyergek, bár ehhez azért mélyen a zsebbe kell nyúlni.

Illetve amit imádtam az az első Fizik nyergem volt, amíg egy C jelű állampolgár le nem lopta a bicajomról. Soha olyan kényelmeset nem sikerült újra találnom, bár ez inkább verseny nyereg volt.

Ha kimondottan túrára kell én még körbenéznék Brooks-ok között is, állítólag a túranyergek atyaúristenei, de személyes tapasztalatom nincs velük.

Az agyonpárnázott zselés nyergek varázsába szerintem nem feltétlenül kell beleesni, sokszor csak arra jó, hogy kidörzsöli a combodat. Első körben, ha még nincs akkor nyeregcsere előtt egy jó "pelusos" gatyával próbálkoznék, lehetőleg valami tényleg jó bélésűvel, nem csak olyannal amibe belek*rtak egy darab szivacsot. Ez akármilyen nyereg mellé eleve egy hatalmas upgrade.

Ha kimondottan a p*csöd zsibbad tekerés közben, akkor a kivágott közepű prosztatakímélő ülések között válogass.

2016. ápr. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a tanácsokat! Hasznos tanácsokat kaptam. Még keresgélem. :)
2016. ápr. 13. 13:01
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

Persze, bár ez eddig itt nem lett leírva, de a legtöbb bringásnak magától értetődő, hogy a legjobb nyereg is rossz, ha a beállítás rossz.

És nem csak a nyereg. Kormány magassága, távolsága (stucnihossz)is befolyásolja az ülő pozíciódat. Lábaid felsőtesteddel bezárt szöge is állati fontos. Nem véletlen, hogy más a nyeregbeállítás egy időfutam- és egy mezőnyverseny-bringán.

Szóval a világ legjobb nyergén is megszenvedsz, ha a helyzetét nem szabod magadra.

2016. ápr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!