Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Érdekelne a tapasztalatotok...

Érdekelne a tapasztalatotok gravel kerékpárral kapcsolatban. Számíthatok e a carbon villa miatt technikai gondolra?

Figyelt kérdés
Kb 10 éve nem sportolok aktívan. Régebben konditerembe jártam évekig. 190 cm magas vagyok, 110 kg. Újfajta mozgás után néznék ami a kerékpározás lenne. Napi szinten munkába járni illetve kezdetben egy napos túrák olyan 50 km majd idővel akár hosszabbak is vagy több naposak. Néztem kerékpárokat kb minden márkát és a legtöbb alu/ carbon villás. A kérdésem az, hogy a jó magyar utakat ez ilyen súllyal mennyire bírja? A carbon villa kissé zavar engem. Cromo váz+villa alig akad illetve a rászánt összegen felül, de alu/alu is ritka. Mondjuk ilyen Merida Silex 300 esetleg 400, Cube olyan kb 600 ezer ft felső határig a kiszemeltek.

ápr. 22. 09:06
 1/7 MGéza ***** válasza:
75%
Nem számíthatsz. Tipikus sztereotípia, hogy a könnyebb kevésbé bírja a terhelést de a gyakorlat az hogy a fém könnyebben és véglegesen képes deformálódni, míg a karbon semennyire sem. Magyarán: Előbb fogsz kukázni egy acél vagy alu villát mint egy karbont, a titán meg ugye túl drága.
ápr. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem ismerem a karbont. Nem sztereotípia. Szimplán félek attól, hogy eltörik/megreped vagy ilyesmi. A legtöbb kerékpárra azt írják hogy kb 115kg a terhelhetőség. Szóval a határ közelében mozgok. Persze a rendszeres tekeréstől majd biztosan lemegy pár kiló. Szóval azt mondod, hogy nem kell azon aggódni, hogy egyszercsak eltörik egy kigyorsításnál vagy egy katyu miatt?
ápr. 22. 10:44
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jól bírja az utakat. Igen, a karbon tud törni, de inkább balesetnél fordulhat ez elő. Viszont cserébe sokkal jobban elnyeli a rezgéseket mint más anyagok, ami ugye az általad is említett magyar utakon elég fontos.

Az egyik 100+ kilós barátomnak is alu váz, karbon villás gravelje van, 2 éve vette, sokat használja, semmi baja.

Vagy amúgy tényleg jó lenne a cromo is, ezt szerintem leginkább egyedi építésként lehet megoldani, akár egy ehhez erto szervizben

ápr. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félni a karbon villától. Hasonló súllyal használom kb. 5 éve, kétszer estem is vele, és semmi baja. Az alu villa szerintem veszélyesebb, mert hajlamosabb az anyagfáradásra.
ápr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megnyugtatóak. Nem "állatkodni" veszem, szal normálisan közlekedve vele, ezek szerint nem kell tartani attól, hogy elreccsen a villa.
ápr. 22. 12:36
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű hogy lesz bármi gond.
ápr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
37%
Karbonnál arra kell vigyázni, hogy ne kapjon ütést olyan irányból, amire nem tervezték. Egy karbon vázat nem lehet széthajtani, sosem fog elrepedni anyagfáradás miatt, mint egy alu vagy acél váz. Ellenben ha szerencsétlenül dől el és egy kő megüti oldalról a vázcsövet, akkor lehet, hogy eltörik. De még ha el is törik, sokkal könnyebb javítani, mint az alu vázat. Szóval vigyázni kell rá, de bicikliként nyugodtan használhatod. Vannak mountain bike-ok is teljesen karbonból, amivel ugratásokat is csinálnak, mégse törnek el, mert arra vannak méretezve.
ápr. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!