Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Megéri egy viszonylag régi...

Megéri egy viszonylag régi mountain bike-ot új alkatrészekkel felszerelni?

Figyelt kérdés
Van egy viszonylag régi, de jó állapotban lévő mountain bike-om. A terv, hogy a vázon kívül majdnem mindent cserélek rajt. Amiket eddig kigondoltam: teleszkóp, hajtás, lánc, váltó, kormány, stucni, markolat, kormányváltó, fék, fékkar csere. Egyik kérdésem az lenne, hogy megéri-e ennyit költeni egy régi vázra? A másik pedig, hogy teleszkópot még sosem szereltem ki, így vásárlásnál nem tudom mire figyeljek. Ezek különböző méretben, átmérőben, hosszúságban vannak? Ha igen, akkor a vásárlás előtt milyen adatokat kellene lemérnem? A biciklit enyhe DH-ra szánnám, ami inkább jelent erdei túrákat, így nem a legerősebb(=legdrágább) alkatrészeket szeretném hozzávásárolni, inkább belépőszintű alkatrészeket. A segítségetek előre is köszönöm!
2010. nov. 5. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
függ attól hogy mekkora keret van rá. függ attól hogy milyen váz.
2010. nov. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A váz egy régebbi Merida, merev, alu kerékpárváz.(Úgy 7-10 éves lehet)


A keret kb 30-40 e. forint. Tudom ez mindre nem elég, ezt az összeget a teleszkópra és a hajtásra szántam a többit esetleg később. Ezek a legfontosabbak, többi alkatrészem van csak szeretném idővel újítani azokat is, ha érdemes. Ezért tettem fel a kérdés.

2010. nov. 5. 18:26
 3/4 anonim ***** válasza:

teleszkópnak mondjuk egy rock shox dart-ot ajánlanék ami erre a felhasználásra jó és nem is vészesen drága. sok sikert!

első voltam

2010. nov. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

szóval CC-re kéne a bringa kb. 40e Ft-ból sajnos ma már nem lehet összerakni semmit. Az előttem szóló mondta a RS dart-ot, hát a pénzed felét csak az elviszi. És sok drágább dolgot is akarsz te arra...

Lényeg a lényeg, szerintem gyűjts még és vegyél egyben egy bringát. Építeni mindig drágább...sokkal. És ha valami nem tetszik az új gépen, még mindig le lehet cserélni.

2010. nov. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!