Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen sátor a legjobb hosszú...

Milyen sátor a legjobb hosszú túrára?

Figyelt kérdés
Igazából abban reménykedem, hogy valaki tapasztalatok alapján tud segíteni. Hosszabb bringatúrára keresek sátrat (1200km körüli), a tavalyi nem vált be és le akarom váltani. Minél kisebb, minél könnyebb 2, esetleg 3 személyes kéne, amiben cuccokkal együtt el lehet férni. Néztem én is párat, de gondoltam egy próbát megér...hátha valaki tud konkrétumokat mondani. Előre is köszönöm!
2011. jan. 4. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért nem vált be? Nagy volt? Nehéz? Sokáig tartott felállítani? Kevés volt a hely? Beázott? Vagy miért?
2011. jan. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én egy 1000km-esre egy RP OUTDOOR 4 személyes iglut vittem, 5.5kg és alig lógott túl a táska szélességén oldalra. Na ezt a fajtát nem ajánlom :D A Quechua körré hajtogathatósat sem ajánlom, mert nagyon megfogja a bringát. Elsődleges szempont legyen a súly és hogy a rudazatott milyen legkisebb hosszra lehet szétszedni (ne lógjon ki nagyon). Az anyagát össze lehet bármilyen formára hajtani. Régen voltak High Peak márkájú sátrak, amiket ilyen fasza téglalap alakú tasakkal adtak és könnyűek is voltak. A cuccokra számolj 1 személyhelyet, mi hárman voltunk a 4-es iglumban (210x240cm).


Személyes tapasztalat, hogy az 5.5kg-os sátor sem gyilkos, de azért örültem volna, ha könnyebb. Mindenképpen kétrétegű legyen és az is hasznos, ha van előtere, mi ott a koszos edényeket és cipőket tároltuk. Merre mentek amúgy? Ha találsz valami jó sátrat, linkeld be, én is nézegetek.


Igazából az iglut sem éreztem túl nehéznek

2011. jan. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Előző sátorral több gond is volt. Túl kicsi volt belül, előtér minimális volt...súly és méret stimmelt, csak nagyobbat akarok, viszont nem nehezebbet, persze reális áron. Nézegettem, van 1-2 ami tökéletesen megfelelne, csak nincs rá 25 000ft-om.


Egyébként Esztergomból indulunk, Duna mentén le határig, onnantól pedig határ mentén (Letenye-Fertő-tó) kis osztrák kitérővel vissza Esztergomba.

A másik túra Szlovénián keresztül le a tengerig (olaszoknál érkezünk meg oda) és vissza. Összesen 2300 km körül van, ez persze két külön túra.


Ezt a sátrat néztem (megtaláltam egyik oldalon 23 000ért is): [link]

Tökéletes lenne, csak hát az ára....és sajnos olcsóbban még nem találtam hasonlót. Ha van valami szólok! És köszönöm a válaszokat!

2011. jan. 5. 16:40
 4/10 anonim ***** válasza:

egész jó ez a sátor, hasonlót kerestem én is, nem is olyan vészes az ára sem, de azt hiszem ezt a nyarat még a régivel kihúzom. Egyébként mi idén nyáron szintén szlovén-olasz túrát tervezünk :)


Amúgy az én sátram egész pontosan ez: [link]

2011. jan. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

előző vagyok, ezt nézd mit találtam: [link]


én a Bornholm IV-et néztem ki. Brutálisan olcsó, jövő hét elején meg is veszem szerintem. Atyaég, szerelmes lettem. :)

2011. jan. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
hmhm a Pegazus sem rossz azon az oldalon :)
2011. jan. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Huh! Nem semmi az a Bronholm! És tényleg kegyetlen jó ár!


Viszont ezt a mázlit figyeld: amit mutattam sátor, az Easy Camp Spirit 200-as (31ezer ft kb). Van Németo-ban ismerősöm, gondoltam megkérdem az árakat...na az EC Spirit 300as (teljesen ugyanaz, csak három személyes) 20ezer alatt kapható kint! Többi mákot nem írom le, de a lényeg, hogy épp arra jár másik ismerős, és haza is tudja hozni nekünk.

Ha valamiért nem jön össze, akkor viszont beruházok arra amit mutattál.

Egyébként túrára mikor mentek, hányan?

2011. jan. 8. 10:17
 8/10 anonim ***** válasza:
na az jó, ha Németországban ennyivel olcsóbb, akkor lehet körülnézek ott én is, úgyis január végén megyek. :) Mi még nem tudjuk, pontosan mikor megyünk, de nagy valószínűséggel augusztus elején indulunk valamikor. Mi nem innen kezdünk, hanem Ljubljanáig vonattal és onnan egy nagy kör (szlovén-olasz-osztrák) és Mariborból vissza vonat. Retúr jegy 44€ bringástul. Azt hogy hányan megyünk, még képlékeny, egyelőre 9 érdeklődő van, aki időponttól függően tud jönni. Szerintem végül olyan 6-an maradunk, de az kb. optimális létszám. Ti hányan mentek? Néztetek már útvonalat? Azt hallottam, hogy szlovénoknál kellemes bringázni, de olaszoknál már annyira nem.
2011. jan. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nekünk jul. közepén, végén lesz a túra, megvan a pontos útvonal is.

Esztergomból feltekerünk Pestre, onnan Őriszentpéterig vonattal, aztán bringára ülünk. Vázlatosan:

maribor-crna na koroskem-hrib-jesenice-kanal-koper-kocevje-ptuj-őriszentpéter.

Átvágunk a hegyeken :) remélem medvék kímélnek. amúgy 5-7en megyünk, még kiderül.

Előtte bemelegítünk egy fél Mo-van, (másik fele megvolt tavaly), 1200km körül. előre is jó túrát!

2011. jan. 9. 13:38
 10/10 anonim ***** válasza:
köszi, nektek is. Mi az Eurovelo mentén megyünk le Triestig, szóval másfele. :) Előtte persze mi is bemelegítünk, csak még nem tudjuk merre, valszeg lesz Fertő-tó környéke, esetleg Balaton + Őrség.
2011. jan. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!