Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen bringát vegyek, mire...

Milyen bringát vegyek, mire figyeljek vásárlásnál?

Figyelt kérdés

170 centi magas nő vagyok, rövid városi utakra kellene elsősorban, hogy a gyerkőcöt bölcsibe tudjam hordani. Max néha elmennénk kirándulni a közelbe.

Árban szeretném a lehető legkevesebből kihozni Budapesten. Szóval nem a százezres kategória érdekelne.


Köszi a tippeket és segítségeket!


2011. jan. 14. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Kerékpárt a kerékpárboltban!

Én egy jó, kényelmes terekking kerékpárt ajánlok. Legyen alvázas, a fékek V alumínium fékkarok és alumínium féktestekkel.

Elég a 21 sebesség. A váltok elöl hátul pozícionáltak legyenek, és jó minőségű shimano, vagy sram rendszer.

A kerekek alu aggyal és duplafalu felnivel szereltek legyenek, hogy jobban bírják a többlet súlyt (gyerek), és a gödröket, kátyúkat.


Ez így, egy nagyon le egyszerűsített tanács a részemről.

(kb 60ezer-től, ha nem akarod, hogy pár hónap után szét essen.)

2011. jan. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Alvázas = Alumínium vázas :-)))
2011. jan. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagy egy olcsó MTB kerékpár, aminek a kerekei szintén alu agy és duplafalú felni.

A fékek itt is fontosak, hogy alumínium legyen, csak semmi műanyag, rugalmas vacak.

MTB-böl kihozható olcsóbban, persze gyerekülés és tartozékok nélkül (csomagtartó, sárvédő, világítás)


De, bátran menj be egy jó kerékpárboltba, és ott mindenben segíteni fognak.

2011. jan. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Ne adj isten a XI. kerben tudtok ajánlani jó kerékpárboltot? :)
2011. jan. 14. 21:26
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


1119 Budapest, Etele út 71.

2011. jan. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A fenti címen lévő, régen jó bolt volt, most milyen nem tudom, régen jártam már ott.
2011. jan. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Másodikos koromban kaptam meg a montenbájkomat, több, mint 10 évig nyúztam. Pár hónapja egy retró városi kerékpár tulajdonosa vagyok, nyár óta azzal járok Pesten, úgyhogy van összehasonlítási alapom.

A városi sokkal kényelmesebb, nem kell annyira előrehajolni a kormányhoz, nem fájdul meg a hátam.

Az MTB 28 sebességes, a városi 5, mégis elegendő, eddig minden dombnak ki tudtam tekerni különösebb erőfeszítés nélkül.

Ráadásul olyan szép, elegáns, használtam vettem, úgyhogy egy legalább 10 éves kerékpárról van szó, de még kétszer ennyi időt tervezek vele :]

20-30 ezer forintért már tudsz venni, nézz körül aukciós portálokon, hirdetésekben.

Sok sikert! :)

2011. jan. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
tényleg ne montit, ha nem tervezel terepen menni, a Gepida Alboin ( [link] vagy a Magellan Corvus/Cygnus ( [link] ami szóbajöhet. Ezek városi/könnyű túrára való gépek. Szeretem ezt a két márkát, van itthon Gepida bringám meg két Magellan is. Ráadásul mindkettő magyar cég, ez nekem különösen fontos, emellett kiemelkedő ár/érték arányú bringákat szerelnek.
2011. jan. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Nekem a következők fontosak:


Aluváz, minnéltőbb sebességfokozat, MÉRET nem elég hogy26-os ennél finomabb kalibrációk is vannak.

2011. jan. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem fixit vegyél, nem drága és az igénybevételnek megfelel.
2011. jan. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!