Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lehet valamivel helyettesíteni...

Lehet valamivel helyettesíteni a fényvisszaverő mellényt?

Figyelt kérdés

Van egy régi orosz versenybiciklim. Na most ha jobb idő lesz akkor szeretnék majd tekerni. Lakott területen kívül kötelező a fényvisszaverő mellény. De még is hogy néz az ki hogy a bicajos ruhára ráveszem a kukás mellényt??? Eléggé idétlen.

Továbbá nem tudom hogy kell e a küllők közé prizma???

A csengőt azt tudom hogy kötelező de még is azért versenykerákpárra??? Ezek a dolgok eléggé elcsúfítják a biciklimet... Tippek/Trükkök Esetleg ha van köztetek olyan aki versenybiciklivel szokott tekerni akkor hogyan oldja meg ezt a problémát...


2011. jan. 15. 18:45
 1/8 anonim válasza:

Nálam ki van vágva a fényvisszaverő, az van felerősítve a bicajos cuccomra. ha esetleg táskát is viszek magammal(montizok) akkor arra csomagolom a mellényt.

Jó dolog látszani, pláne a szürke-ködös időben.

Csengőről nem tudom hogy kötelező lenne.

Amúgy azt hiszem csak akkor kell fényvisszaverőmellény, ha a látási viszonyok indokolják.

2011. jan. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 fantooom ***** válasza:

A kresz-ben valahogy úgy van a szabály hogy a fénycsíkkal ellátott láthatósági mellény használata lakott területen kívül, és rossz látási körülmények között kötelező. Magyarul ha jók a látási viszonyok (tehát nappal) ez nem kötelező. Amúgy én sosem hordom, és még egyszer sem állított meg rendőr ezért. De ha tudom h úgy megyek h sötétben érek haza viszem magammal, és ha besötétedik felveszem. Szerintem ha látják h komoly bringásról van szó, nem fognak kötözködni. A prizma meg a csengő egy vicc egy országúti versenygépen. Kivitelezhetetlen. Ezt meg kell értenie a rendőrnek.

u.i.: országúti versenybringás vagyok.

2011. jan. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hát azért nem vagyok komoly bringás , de szeretek tekerni. A rendőrt meg szerintem nem fogja érdekelni hogy ki és hogy milyen biciklivel közlekedik, abba fog belekötni amibe akar. Amúgy a fény visszaverő szalag az elfogadott a Kresz szerint? Kresz szerint nappal is kötelező lakott területen kívül.


Első válaszolónak csak annyit hogy nekem is van jogsim , csak drága a benzin. Mellesleg meg tudom hogy milyen mikor kivilágítatlanul bicikliznek a sötétbe.

2011. jan. 15. 20:09
 4/8 anonim ***** válasza:

A rendőrt nem fogja érdekli, bár van ismerősöm, akit ezért büntettek meg 3000re.


Az ügyvédet viszont fogja, ha esetleg nem vesz észre egy autós, és elgázol. Még akkor is, ha az autósé a felelősség, ha nincs mellényed, prizmád, azt mondja a biztosító, hogy megosztott felelősség, vagyis, nincs jogosultságod kártérítésre. Ez akkor lesz poén, ha eltörik kezed, vállad, lábad a törésben, és mire felgyógyulsz, a melóhelyeden azt mondják, bocsi, de pityu is megcsinálja azt amit te, feleannyiért.


Fájdalom, munkabér kiesés, munkaahelykeresés, simán belekerül 500ezerbe, alsó hangon. Azért, mert hiúságból nem vagy hajlandó feltenni egy prizmát, meg felvenni egy mellényt... Gratula.


Remélem sisakot se hordasz, mert tönkreteszi a séród...

2011. jan. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
azért utolsóval én vitatkoznék, nem ilyen sarkított a helyzet. Küllőprizma nélkül is lehet látszódni. Én azt mondom, ha olyan helyen mész, ahol az autókkal közös pályát használsz és nincs 100%-osan tiszta idő, igenis vedd fel a mellényt vagy a sima ruházatodra applikálj megfelelő méretű fényvisszaverős csíkokat. Nem drága. Még ha csak egyet is. Ezen felül legalább egy villogó hátra és előre. Sokszor még ezekkel is csak nagyon necces távolságban lehet észrevenni a biciklist pl. főúton. Nem az a fontos, hogy a szabályokat szó szerint betartsd, hanem hogy akarj látszódni. Bármivel. Csengő meg hülyeség, akinek kényelmes tesz fel, aki meg ne akar, annak egy férfias "HÉ!" kíséretében úgyis utat engednek. Nem hiszem, hogy ebbe egy rendőr belekötne.
2011. jan. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A prizma az első keréken, a csengő és rossz látási viszonyok között lakott területen kívül a láthatósági mellény VAGY fényvisszaverő ruházat kötelező.


Viszont ha van normális világításod és mással sem húztad fel a rend éber őreit, akkor ezekért nem fognak kötekedni. Az én országúti bringámon küllőprizma nincs (nagyon gagyit lehet csak kapni, nem lenne jó vicc, ha 40-nél keresztbe állna a villában), csengő sem (nem fér el a kormányon), mellényből meg egy, a szabványnak nem megfelelő, de azért valamennyit érő hálós, gyerekeknek szánt verziót hordok a mezem hátsó zsebében, és sötétben fel szoktam venni. Mondjuk egy csengőt felrakhatnék pl. a támvillára, oda elfér és a szabálynak is megfelel.


Ha a az összes kötelező tartozékot és a rájuk vonatkozó szabályokat szeretnéd látni, akkor itt nézz körül: [link]

2011. jan. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Lámpám az van. Elől is meg hátul is. Sisakot is szoktam hordani. Csak a mellényt szeretném helyettesíteni, nem arról van szó hogy " nem akarok látszódni ". Prizma az első kerékben felejtős, mert keresztbe fordul és beleakad a villába. A csengőt azt max felteszem , de eldugom az ülés alá.
2011. jan. 16. 21:09
 8/8 anonim ***** válasza:

Eddig sosem a rendőröknek vagy az előírásoknak öltöztem kukás mellénybe.


Sokszor hordom, és az uv zöld is egyre jobban tetszik. A kukás különben is narancssárga.

Szóval megfigyeltem, hogy az autósok nagyobb ívben kerülnek el, többször lassítanak, ha van rajtam. Ha nincs, többször szóltak már be.

És megfigyeltem autóban ülve, hogy amely bringáson nincs mellény, hiába ott a villogó, néha olyan későn lehet észrevenni. A villogó pl tök alacsonyan van. Egy kukás mellényes nagyon messziről ki lehet szúrni, és felkészültebben elkerülni....


Mondjuk ugyanolyan nagyságú fényvisszaverős bringásruha is biztos jól látható. Ha valaki költ rá. De addig is tuti a mellény!


A küllőprizmával sem értem mi bajotok. Én pl leszedni nem tudom. Mondjuk sok értelme nincs, de engem nem zavar.


Lámpa alap. Bukó is, tudom az nem kell rendőrbácsinak.


Na csengő... Azt be kéne szereznem. :))

2011. jan. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!