Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha nincs pénzem arra az...

Ha nincs pénzem arra az étrendre amit ajánlanak a gyúráshoz, akkor milyen olcsó dolgokkal tudom helyettesíteni?

Figyelt kérdés

Úgy értem írnak mindenhol banán, ananász, csirkemell, pulykamell, marhahús...stb.


Ezek mind-mind nagyon drága kaják én pedig csóró vagyok.


Szóval írhatnátok egyszerű kajákat amik akár csak kicsit is megközelítik ezeknek az értékét.


Nagyon köszönöm a normális válaszokat.


2011. aug. 25. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Banánt és ananászt hol ajánlanak?

Amúgy husi: hal, belsőségek (máj, zúza, szív stb.)

A rizst nem nagyon lehet, talán krumpli.. zabpelyhet sem. sovány túró helyett félzsíros, fehérjéből, tömegnövelőből meg a legkedvezőbb árú. És figyelni kell az akciókat mindenhol.

2011. aug. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

a célnak tökéletes bármilyen hús, a dilisnyulaktól a normális tapsifülesig, a disznótól a kecskéig minden

a banán-ananász pedig igenis tartalmaz szükséges vitaminokat


egyébként tudom neked ajánlani, hogy nevelj nyulat, ha csak táppal eteted, akkor 2-3ig kitart 1-2kg táp, aminek kilója 150ft. ha csak simán táppal eteted, szóval nem adsz neki se gazat se száraz kenyeret, se semmit, akkor is kijön 1-2ezerből egy nyúl fölnevelése,

egyébként még a tészta se olyan hűde drága, az is jó, és a tojás sem egetverően drága, főleg ha azt is magadnak termeled

2011. aug. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

hé, csak normális nyuszit eszünk.

A disznó amúgy nem jó, tele van telített zsírral.

2011. aug. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vak Bottyán ***** válasza:
A fehér rizs nagyon olcsó, arra szerintem mindenkinek van pénze. Kipróbálhatod a szóját, annak viszonylag magas a fehérjetartalma (kb. 40%), így nem kell belőle annyit enni (igaz, növényi fehérje, szarabbul is hasznosul, mint a hús). Esetleg beruházhatnál valami gagyibb kevert fehérjébe (pl. Powertrack gyártótól Power Protein, 4 kg 11 000 Ft). Táplálékkiegészítőből bevinni a fehérjét még mindig olcsóbb, mint húsból amúgy, ha ilyen alacsony áron veszed a tápkieget. Ha meg nem tudsz enni semmit, akkor meg egyszerűen zabálj, bármit, ami az utadba kerül. Nem fogsz úgy fejlődni, mint rendes kajával, de valamennyit fogsz. Sokkal jobb az is, mint hogy nem eszel semmit.
2011. aug. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Offthewall ***** válasza:

Valószínű majd az egész napját az teszi ki, hogy a nyulait pucolja meg belezgeti :S ÉS nyuszi 1es álláspontok szerint igenis kellenek a telített zsírok is csak kisebb arányban :P erről most van 1 új cikk bb.-n.

Amúgy: 1 kiló csirkecombot kapsz vagy 7-800 forintért talán, ha jó helyen veszed lehet kevesebb is. Ebből csinálsz 3 150 grammos adagot ha olyan 70 kiló körül vagy, akkor ennyi elég. 1 kiló rizst olyan 250 forintért már kell, hogy kapj, ebből kijön 6 adag ha 70-75 kilós emberrel számolunk. és több mint 2 napi jön így ki 1 kilóból. Reggelire meg tojás, az aztán tényleg az olcsó kategória. Valamint kiegből a legoccóbbat, daily-vitamin, vagy daily one, esetleg Peak A-Z menjen vitaminnak, és MyProtein/powerprotein fehérjének ha úgy érzed hogy belefér fehérje.(bele KELL sajnos ha igazán fejlődni akarsz edzés utánra, többször nem szükséges) Amúgy. Gondolom ezt azután kérdezed, hogy az alkohol, cigaretta, drog, márkás cuccok, partizás, üdítők, édességek ki lettek lőve az étrendből? az meg sehol nincs h gyümit enni kötelező, ha szedsz vitamint tök fölösleges mert 1 átlag adag gyümibe nyúlf.snyi a vitamin ahhoz képest, hogy mennyivel több vitamin kell ehhez a fajta stresszhet amit a súlyzós edzés nyújt.(az irodai ücsörgéshez képest) Persze ha napi 3-4 kiló gyümölcs lemegy nem kell vitamin ezt nem cinikusan mondom mert a nagy része víz szóval én akár 1 vagy 2 étkezés alatt letüntetnék annyit, de így kényelmesebb és mint látom szempont neked is: olcsóbb. Sajnos rosszabb ízű is. :D

2011. aug. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nyulat elkészíteni azt hiszed, hogy egész napos munka, bunkókám?

kb 10 perc alatt kész a nyers hús, bele a fagyasztóba, vagy bele a serpenyőbe, alá bort, fűszereket, hagymát, megpárolod kicsit, aztán zabálod rízzsel, nem egy túl nagy dolog

2011. aug. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem mondom én hogy teljesen ki kell iktatni a gyümölcsöt meg a telített zsírokat, hát mindenki eszik néha ilyesmit. Csak ne kifiből meg disznósültből fedezze valaki a fehérje ch meg zsírszükségleteit :D Ja, a gyümi pedig a benne lévő fruktóz miatt zsírrá alakul, ezért nem szoktam ajánlgatni.
2011. aug. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Offthewall ***** válasza:
Én sem ajánlottam neki a gyümit, sem a telített zsírt, de ez a legkisebb gondja ahogy elnézem a kérdést :D
2011. aug. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A banán-ananász nem szükséges. Nézd már meg a vitamintartalmát, ember! Alig van benne, ellenben fruktózt, a legszutyokabb ch-t igen nagy megnnyiségben tartalmazza.

A rizst nem hogy nem tudod pótolni, de nem is érdemes, nem drágább, mintha kenyeret ennél.

Húsból tömegelés alatt jó sokminden, ugyan a csirkemell a legjobb, de ilyenkor a csirkecomb, pulykacomb, halak is megfelelnek. Ha nem jön ki a megfelelő mennyiségű fehérje, akkor valami olcsó tápkieggel is kipótolhatod.

2011. aug. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!