Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha lakott területen kívül...

Ha lakott területen kívül biciklizek nappal az úttesten kell fényvisszaverő ruházatot viselnem?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
nem kell, de ajánlott.
2011. aug. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
de kell
2011. aug. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy kell. Ha gyalogolsz, akkor is.
2011. aug. 15. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat de nappal is kell???:S
2011. aug. 15. 16:49
 5/8 A kérdező kommentje:
mert mindenhol azt írják hogy :"Fényvisszaverő ruházat (lakott területen kívül az úttesten éjszaka vagy rossz látási viszonyok között)." <--- ez nem írja hogy nappal is kell vagy rosszul gondolom? :)
2011. aug. 15. 16:59
 6/8 anonim ***** válasza:

Többek szerint többféleképp értelmezhető a KRESZ vonatkozó passzusa. Én úgy értelmezem, hogy csak akkor kell fényvisszaverő ruházat, ha a "lakott területen kívül" és az "éjszaka vagy rossz látási viszonyok" feltételek együttesen fennállnak. Magyarul:

* lakott területen belül éjszaka nem kell

* lakott területen belül nappal nem kell

* lakott területen kívül kellemes napsütésben nem kell

* lakott területen kívül éjszaka kell

* lakott területen kívül szürkületben (vagy bármilyen más rossz látási viszony esetén) kell

Rossz látási viszony pedig a szürkületen kívül az eső, köd, hóvihar, homokvihar stb., tehát ilyen nappal is lehet. De nézz utána magad a Kreszben, aztán döntsd el, hogy szerinted mit jelent. Itt megtalálod: [link]

2011. aug. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak lakott területen kívül. Akkor is csak szürkületkor, vagy rossz látási viszonyok között (köd, homokvihar(bár ez szerintem jelen esetben nem érvényes, mert Magyarországon nem lesz homokvihar), eső). Sétálva pedig azért kell, mert ugye a kerékpár beletartozik a közlekedési járművek közé, a gyalogos pedig nem.(Ha jól tudom)


Mondjuk ha sűrű köd van, akkor teljesen mindegy, hogy van e mellény vagy nincs. Persze jó ha van, de ha a lámpa nem villog, hanem állandóra van téve, az még jobb ködben...

2011. aug. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát^^
2011. aug. 16. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!