Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi az a minimális hőmérséklet,...

Mi az a minimális hőmérséklet, ahonnan kezdve már nem árt az ízületeknek a biciklivel közlekedés? 5 fok,10 fok? Vagy?

Figyelt kérdés

Tudom, sokan járnak biciklivel télen, hidegben, sokszor hóban is. De én azok közé tartozom, akik nem kockáztatják meg, mert állítólag rosszat tesz az ízületeknek. (A térdem jó időben is szokott tőle fájni, lehet, hogy túlerőltetem, vagy nem jó az ülésmagasság.)

Szóval hány foknak kell lennie ahhoz, hogy végre bicóval járkálhassak?


2011. márc. 2. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Télen hónapokon keresztül mínuszokban futok nepi rendszerességgel egy szál mackóalsóban lábburkolás gyanánt. Teljesen egészséges és erős minden ízületem. Az aggodalmad szerintem felesleges.
2011. márc. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vadmeggy ***** válasza:
Ha megfelelően bemelegíted előtte az izmaidat, ízületeidet, akkor -20fokban is tekerhetsz akár.
2011. márc. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

megfelelő öltözet a lényeg. sportboltban, gyógyászati segédeszközboltban lehet kapni izületmelegítő cuccokat, én ilyet húzok a térdemre. motorosszemüveg is jól jön, meg egy bazinagy sál, és réteges, szélvédett ruha.


Meg lassabban is tekerek télen. mindezt 0 fok alatt.

2011. márc. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
azért a tartós hideg nem tesz jót az izületeknek, de ennek a hatásai majd később, évek múlva fognak jelentkezni. Viszont én 10 fok környékén már szoktam menni túrázni.
2011. márc. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy:

15 fok és fölötte: farmernadrág

5-15 fok: a farmernadrág alá felveszek egy patentharisnyát (az a vastag pamut harisnya, azt hiszem így hívják)

-5-5 fok: előző, +kerékpáros térdmelegítő a decathlonból

-5 fok és alatta: előzőek és +1 réteg, ami lehet még egy harisnya, combközépig érő zokni, térd alá érő, puha anyagú rövidnadrág, szélálló nadrág a farmeron kívülre. Épp ami akad. Van egy külső hőmérő a szobám ablakában, az alapján meg az előrejelzés alapján öltözöm. A határokat úgy állítottam be, hogy még épp meg ne izzadjon a lábam.


Ha pedig mégis elszúrok valamit és nincs elég hőszigetelés a térdemen, akkor lassabban jövök (->gyengébb szél), kisebb fokozatban és gyorsan, folyamatosan tekerek (->így a lejtőkön sem hűl ki a térdem, és a gyors pörgetés kis erővel amúgy is jót tesz neki). Ha kell, fékezek is tekerés közben, hogy ne gyorsuljak fel túlságosan.

2011. márc. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2011. márc. 7. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!