Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogy várják el a biciklistáktó...

Hogy várják el a biciklistáktól, hogy ismerjék a közlekedés szabályait?

Figyelt kérdés

-A kerékpáron kötelezően lennie kell világításnak, fényvisszaverő prizmának, csengőnek, stb...

-Ha kerékpáros behajt egy egyirányú utat jelző táblával ellátott utcába és ezt egy rendőr meglátja, akkor megbünteti őt.

-Ha megállít egy rendőr és a megfújatott szonda elszineződik, akkor megbüntet, mert alkoholos állapotban "vezettem".


Lehetne még sorolni a lehetőségeket, de a kérdés feltevéséhez ennyi is elég.


Hogyan várhatják el, hogy betartsuk a szabályokat, amikor azt nem oktatták!

Dolgoztam "kinevezett" munkavédelmis emberként és rámragadt egy-két dolog a szabályokkal kapcsolatban.

Ha egy dolgozót baleset ér, az első kérdés ami felmerül (természetesen az elsősegély megadása után), hogy megkapta-e a megfelelő oktatást.

Amennyiben megkapta, ő a hibás, de ha nem akkor a munkáltató!


Jogosítvánnyal rendelkezőknél érthető, hogy elvárás a kresz ismerete, hiszen megkapták az oktatást, de biciklire nem kell jogosítvány, így számonkérni sem lehet a közlekedőt.


Kérlek ne gyertek azzal, hogy lopni, ölni sem szabad, mert azért a kresz talán nem ennyire egyértelmü (de persze lehet, hogy tévedek).


2011. júl. 24. 18:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Rendőrők, jogászok válaszát is várom.
2011. júl. 24. 18:51
 2/12 anonim ***** válasza:

Pedig én azzal fogok jönni :) Oké, az, hogy lopni meg ölni nem szabad, az elég egyértelmű - de pl. az adójogszabályokat sem oktatják az általános iskolában, mégis kell tudni.


Az én szüleimnek van jogosítványa, és mi rendszeresen kérdezgettük őket, hogy melyik tábla mit jelent, meg később a bonyolultabb szabályokról is. Így a Kresz 98%-át már ismertem, mikor én is elmentem egy Kresz-tanfolyamra. Szerintem ez sok más családban is így van.


Abban viszont feltétlenül igazad van, hogy a Kreszt mindenkinek oktatni kéne. Szerintem az általános iskolai tananyagba kéne beilleszteni (ahogy részben már be is van, csak sajnos nem mindenhol, és nem minden része). A Magyar Kerékpárosklub is ezt szorgalmazza, hogy tanítsák a Kreszt az általános iskolában.

2011. júl. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

alapvető tézis, a szabály nem ismerete nem ment fel a szabálysértés alól.


A közlekedésnek vannak szabályai, amit a kreszben foglaltak össze. Attól, hogy te azokat nem ismered, tőled függetelenül léteznek, és te meg is szegheted azokat, akár gyalogosként is. nem azért büntetnek, mert nem ismered a kreszt, hanem azért, mert megszegted a kresz szabályait.

2011. júl. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
a kreszt minden kerékpárosnak ismernie kell, Németországban kötelező is
2011. júl. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az oktatást én már az ovodáskorra tenném, és akár egy "bizonyitvánnyal" is igazolnám, hogy a tulajdonos, részt vehet a közúti forgalomban.

Régen volt a tévében egy rajzfilm sorozat (nem tudom ki emlészik még rá), egy kutya és egy macska oktatta a gyerekeket a kresz alapjaira biciklis nézőpontból. Még akár ez sem lenne rossz, bár ezt szintén nem nézné mindenki.


Én is ismerem a törvényt, miszerint nem húz ki a felelőség alól, ha nem ismerem az adott szabályt.

Tudom, hogy megbüntethetnek és nem a felelőség alól akarom kihúzni magamat, csak érdekesnek tartom, hogy (ahogy a kérdésben is említettem) egy munkáltató esetében mennyire mások a szabályok, mint amikor az országról van szó.

2011. júl. 24. 20:35
 6/12 A kérdező kommentje:

"a kreszt minden kerékpárosnak ismernie kell"

Így igaz, de ez csak elméleti síkon van így, hiszen ki ellenőrzi, hogy valóban ismeri is mindenki aki az utakon kerékpározik?


'Halkan megjegyzem, hogy az autóvezetés jogsihoz kötött és mégis úgy veszem észre, hogy sok jogosítvánnyal rendelkező autóvezető feleannyira sem ismeri a kreszt, mint a biciklisek'

2011. júl. 24. 20:38
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk az oviban is volt ilyesmi - készítettünk kicsi kartondobozból jelzőlámpát, és azon tanultuk a jelzőlámpa jelzéseit. Volt Kresz-parkja is az ovinak.
2011. júl. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%
Nem kell úton biciklizni és meg van oldva, annak csak erdőben/erdőszélén van értelme az őzek meg nem ismerik a KRESZ-t. Városban elég egészségtelen dolog.
2011. júl. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen igazad van, bár nekem már 14 éves korom óta van jogsim, azóta autóra is megszereztem, de előtte honnan a f@szból kellett volna tudnom, hogy mik a KRESZ szabályai?


Másrészt viszont logikus, hogy elvárják, hiszen ha kerékpárra ülsz, valószínűleg forgalomba mész, és ha forgalomba mész akkor a közlekedés része vagy, így mások elvárják tőled, hogy betartsd a szabályokat.


A kerékpáros, sőt gyalogos (!) oktatást is minél hamarabb el lehetne kezdeni, akár már kisgyerekek is megtanulhatnák az alapvető szabályokat és akkor talán nem lenne ennyi baleset.

2011. júl. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"A kerékpáros, sőt gyalogos (!) oktatást is minél hamarabb el lehetne kezdeni, akár már kisgyerekek is megtanulhatnák az alapvető szabályokat és akkor talán nem lenne ennyi baleset."


Azért ezzel vitatkoznék. Azért addig a legtöbben maguktól is eljutnak, hogy sötétben nem egészséges kivilágítatlanul kerékpározni, meg nem illik a kétszer két sávos úton az autók elé ugrani. A gond inkább azokkal van, akik tojnak a többi közlekedő fejére meg minden szabályra. Szerintem a zebrán elsőbbséget nem adó autóvezetők által okozott halálos balesetek száma több, mint az összes szabály-nemismeret miatti halálos baleset együtt. Ugyanannyi pénzből sokkal több életet lehetne megmenteni, ha a halálzebrákhoz rendőrt állítanának, mintha az oktatásra fordítanák ezt az összeget.

2011. júl. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!