Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kezdő bicikliző vagyok és...

Lee12 kérdése:

Kezdő bicikliző vagyok és hegyi terepre kezdek majd el járni? Ha terepen ilyen ösvényeken megyek le akkor melyik fokozat a legjobb? (18 sebességes a biciklim) és még vannak tippek terepre pl:fékezésről kanyarodásról stb

Figyelt kérdés
2011. máj. 9. 20:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Üdv! Írj E-mailt, és elmagyarázom.. ide túl hosszú volna:D
2011. máj. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

hát szerintem ha lefele jössz egy elég meredek lejtőn akkor azt ajánlom hogy az első fogaskeréken a középsőn legyen hátul is valahol a középsőn vagy 3as vagy 4es

így rá is tudsz tekerni ha lassulsz

ha pedig felfele mész akkor ugy tekerj ahogy neked kényelmes

fékezési tipp pl hogy a hátsó kerékkel ne farolj mert akkor megcsúszol és nehéz lesz megállni

kezdj el lassulni az első fékkel közbe a sulypontod legyen hátul vagyis a feneked meg az egész tested a hátsó kerék fölött legyen így nem fogsz előre esni ha behúzod az első féket

az is lényeges hogy fokozatosan fékezz ne hirtelen

az első fékhez húzd be a hátsót is de ne farolj

ha terepen vagy akkor az ülést célszerű a lehető legalacsonyabbra vinni hogy a sulypontod is alacsonyabban legyen

térdet hajlítsd be lefele jövet a hátsó keréken legyn inkább a testsúly

kanyarodásnál pedig kissé dőlj be a kanyarba és kanyarodás közbe ne fékezz előtte vagy ha meg tudod oldani akkor nem kell

ha nincs terepre való külsőd akkor a kereket ereszd le egy kicsit ne legyen nagyon puha csak egy kicsit hogy nagyobb felület érintkezzen a talajjal

sok sikert

2011. máj. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem lehet magyarázni, ezt érezni kell... A fokozatot majd ott kitapasztalod, nyilván vmi olyan kell, amiben lehet haladni de azért rá tudsz még bőven tekerni ha kell. Fékezéssel csak óvatosan, mind2 féket egyszerre használva. Én azt vallom, hogy az csinálja jól a fékezést, aki csak az első fékkel is biztonságosan és gyorsan meg tud állni, de lejtőre ez nem vonatkozik! Viszont a hátsó féket se gyepáld nagyon, mert akkor meg folyamatosan csúszkálni fog a segged, az azért nem lesz jó. Kanyarodás meg szépen ívesen, nem kapkodva, könnyedén. Mindig a kanyar külső ívén lévő láb legyen teljesen lent és a belső íven lévő láb fent. Pl. ha balra kanyarodsz, a bal térdedet húzod fel, ezzel tudsz egyensúlyozni is (pont mint a motorosok), a jobb lábadat pedig nyomd a talaj felé, lefele! Így a bringádat a földnek tudod szorítani és jobb lesz a tapadás. Hajrá. ;)
2011. máj. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
második vagyok ez a kanyar tipp ez nagyon jó nem ismertem ugyhogy köszi:D
2011. máj. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit. Én országúti bringával tolom városban, és nagyon bevált, úgyhogy mióta ezt a techniquet használom nincs gond a kanyarodással. :D
2011. máj. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

hú ez a kanyar tipp nagyon jó volt kipróbáltam

igaz első próbálkozásra majdnem a bozótba kötöttem ki de a végére belejöttem

2011. máj. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát ezt is csak finoman kell próbálgatni először, aztán ha ráérzel akkor már nyugodtan bele lehet zúzni a kanyarokba akár gyorsabban is... :D
2011. máj. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!