Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Valamivel meglehet erősíteni...

Valamivel meglehet erősíteni a bicikli gumiját anélkül hogy újat vennék?

Figyelt kérdés
Mert az a hely ahol jó lenne bringázni tele van tüskés bokrokkal (gyakorlatilag csak az van)
2011. máj. 25. 19:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én régen gondoltam rá, hogy vannak ilyen vékony, hajlékony de erős műanyag szalagok, esetleg azzal ki lehet bélelni a gumi külső felületét, de csak terv szintig jutottam el vele :D


De esetleg nézz körbe valami bringa boltba, hátha tudnak ajánlani valamit.

2011. máj. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom... nekem csak az jutna eszembe hogy vegyek egy defektmentes gumit.
2011. máj. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 tatabike ***** válasza:

Én meguntam a defekteket, és vettem Smile nevezetű defektgátló folyadékot, amit a kerékpárbelsőbe kell tölteni. Csak autós, vagy hagyományos kerékpárszelepen keresztül tölthető be, a szingóson nem. (mondjuk én a szingósba is beletettem...:))

Elvileg 2 évig nincs gond a kerékkel defekt miatt, de csak a futófelület felől érkező lyukakat tömíti azonnal, mert ugye a forgás miatt állandóan oda simul belülről. Az oldalt felhasított, vagy a felni hibájából keletkező lyukakat, és a felütéses defektet nem gátolja meg.

2011. máj. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

én megoldottam egyszerün.. 2 külsőt raktam fel.. ennyi :D soha nem kaptam defektet :D


fogsz egy olyan külsőt ami már nem kell mert mondjuk kopott... a széléről levágod késsel a bütyköket.. és berakod a jelenlegi külsőd alá.. igy dupla lesz... defekt zéro

2011. máj. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 tatabike ***** válasza:
Dupla külső? És azt cipeled? Nem igazán szerencsés két db két kilós kerék egy biciklin. Akkor inkább a defektgátló lötty, de lehet kapni direkt defektgátló szalagot is.
2011. máj. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 tatabike ***** válasza:
Arról nem is szólva, hogy ezt hogyan játszanád el egy országúti külsővel, ami csak 18mm széles. Aztán meg csodálkozhatnál, hogy 50-60-as tempónál már úgy rázza a kerék a biciklit, hogy kitépi a kormányt a kezedből...:D
2011. máj. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Kisebb nyomású (<4 bar) gumiknál műxik a defektgátló folyadék, ami a keletkező lyukba benyomulva eltömíti azt. Országútis (7+ baron közlekedő) kollégáktól hallottam, hogy nekik nem használ semmit.


Ezen kívül lehet venni defektgátló-szalagot, amit a külsőbe kell beragasztani. Kb. úgy viselkedik, mint a defektmentes külsők, de nem tökéletes (elcsúszhat stb.). Ebből többfélét árulnak a különböző keréktípusokhoz igazodva.

2011. máj. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

MTB bringám használom a dupla külsőt..


hogy eloszlassam a tévhiteket


1, van súlya, DE NEM ÉREZNI AZT TEKERÉS KÖZBE


2, EGYÁLTALÁN NEM RÁZKÓDIK...

3, AKÁCTÜSKE NEM SZÚRTA MÉG ÁT

4, CSAK MTB-VEL LEHET MEGCSINÁLNI...



NÁLAM MÜKÖDIK.. OLYAN MINTHA CSAK 1 LENNE BENNE.. FEL SE TÜNIK...

ha nem akarjátok ne próbáljátok ki.. nekem oly mind1 :D

2011. máj. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

LOL milyen 2 daarab 2 kilós kerék? ember te hülye vagy?:D


egy gumi nincs fél kiló.. kb 300gramm.. a normális



LOL

2011. máj. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

3 éve használom úgy.. elárulod miért nem szerencsés? :D


eddig semmi bajom nem lett belőle.. és a biciklinek sem.... nem értem ezen mi a ,,nem szerencsés" :D

2011. máj. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!