Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit kell átalakítani egy...

Mit kell átalakítani egy teljesen mezei MTB-n hogy tárcsaféket tudjak rá rakni?

Figyelt kérdés

-Új teló

- [link]

- [link]


Bowdenes: ugye jó a mostani fékváltókar?

Tárcsa jár az első linkhez?

Kell még valami?


2011. jún. 2. 17:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát szerintem nincs értelme tárcsát venni, inkább V fék. Egy sima machanikus tárcsa ilyen árban gyengébb mint egy normális minőségi jól beállított V-fék.
2011. jún. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
szerinted ez volt a kérdés?
2011. jún. 2. 17:23
 3/17 A kérdező kommentje:
amúgy az avid bb5-7 már elég jó széria. olyanokat megse említek, hogy egy kicsi nyolcas, és a v-fék hatékonysága egyre jobban csökken, esébe meg megálsz 2x egy 30as tempóról kicsit keményebben és már elis kopott a fékbetét fele.
2011. jún. 2. 17:25
 4/17 anonim ***** válasza:
2x 30-as tempóról fékezve elfogy a fékbetéted fele? Az szép, én 45-50-ről szoktam satuzni sima V-fékkel, és már 3 éve megvannak a betétek. És nem csak hétvégenként tekerek.
2011. jún. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
mondom esőben. iszonyat kopnak. amúgy kurv.ajól be lehet állítva a vféked, ha egy 50es satunál nem állsz fejre...
2011. jún. 2. 17:47
 6/17 A kérdező kommentje:
jahogy nem ugyanaz vagytok, akkor bocs:D
2011. jún. 2. 17:47
 7/17 anonim ***** válasza:
57%

Okoskodj csak, de egy mechanikus tárcsa lószart sem jelent. Jó vele villogni. Shimano Deore LX fékem van, veri szerintem az ehhez hasonló tárcsákat bármilyen időben. Cross bicajom van, 45-ről elég sokat fékezgetek, és még egyszer sem álltam fejre, pedig hátsó féket nem is használom. Jó pár tízezer km van a lábaimban, és más tapasztaltabb bringások is azt fogják mondani amit én. Ami a nyolcast illeti. Kérlek szépen nálam olyan nincs! Normális küllővel van fűzve a nem kínai felni, és ha csak egy picit is látom h van bent, azonnal kiszedem. Ez karbantartás kérdése megint.


Amúgy nem értem, mért nem szedsz össze kisebb pénzt és veszel normális hidraulikus tárcsát. Ott már van különbség. Nem tudom, mihez akarod használni a biciklit, de nálam az, hogy DH agy és mezei mtb nem illik össze.


Már volt pár hasonló kérdés ahol sokszor az volt a válasz, hogy jobb a V-fék, de hát akkor csinálj hülyeséget! :) Hajrá!

2011. jún. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 WBTBWB ***** válasza:
41%
Az utolsó válaszoló tökéletesen leírta a helyzetet :) Nem kell itt a bowdenes tárcsa, semmire nem jó, vegyél hidraulikusat, de ha nem versenyzésre kell, akkor ott a V-fék, akárki akármit mond, hétköznapi bringázásra/edzésre TÖKÉLETES! Veszel egy jobb fajta Shimano-t, vagy Avid-ot, aztán meg van oldva a probléma egy jó pár évre...
2011. jún. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
szóval szerinted/szerintetek egy BB5/BB7es mechanikus tárcsafék nem produkál akkora fékerőt mind egy 10ezres v-fék? de a hidraulikusat meg nehéz otthon szervizelni...
2011. jún. 2. 21:16
 10/17 anonim ***** válasza:

Azok kellenek amiket leírtál:

- tárcsafék

- féktárcsa

- tárcsás agyak

A bowdenes tárcsákhoz, jók a V-fékhez való fékkarok is. Azt, hogy a linkelt fékhez jár-e tárcsa, kérdezd meg.


Én még nem használtam bowdenes tárcsaféket, nekem hidraulikus van és nagyon meg vagyok vele elégedve. Otthon szerelem magamnak, nem nagy a karbantartás igénye, de azért néha kell piszkálgatni.

Ilyen árban egyébként már apróból tudsz venni hidraulikusat is:

Pl.: [link]

2011. jún. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!