Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a SPRINT márkájú bringákkal?

Figyelt kérdés
Leginkább a Sprint Leopard érdekel, első teleszkóppal, vagy esetleg a Sprint Reborn. Lehet tudni, hogy ki gyártja őket? Van saját honlapjuk? Mennyire strapabíróak? Ilyesmik érdekelnének... Előre is köszönöm a segítséget!
2011. jún. 7. 22:27
 1/6 anonim ***** válasza:
[link] gyártja, az hogy megéri-e, attól függ, hogy mennyiért vennéd. Ránézésre a belépő szint legeslegelejét képviselik, az is sokat elmond, hogy a gyártó weboldalán néhány alkatrészhez annyi van írva: acél. A telók rugóútja így ránézésre max. 50mm, ami tegyük hozzá az elvi, mert az ilyen nonamek általában néhány hétig mozognak, mielőtt beeszi őket a kosz. Esetleg 20-25ért megérheti alkalmi bringának.
2011. jún. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Láttam a honlapjukat korábban is, akkor ezek szerint ez magyar termék? Mert nem találtam külföldi honlapot, vagy ilyesmit.


Ahol ajánlották, ott 45-55 között mozognak árban. Felszereltséget tekintve Shimano váltókkal és Suntour villával adják, amivel szinte minden belépőszintű modell szerelve van.


Azt mondták alumínium vázas bringák, ezért is bizonytalanodtam el a honlapot nézve, ahol acél váz szerepel... Mindenesetre megnézem és rákérdezek még egyszer a részletes felszereltségre az üzletben.


Egyébként többnyire városi használatra szeretném (hetente párszor), maximum hétvégente mennék vele gyengébb terepen. Arra talán ez is ideális volna...nem?

2011. jún. 8. 13:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Shimano-n és Suntour-on belül is óriási különbségek vannak. 45-55-ért kapsz ennél jobbat is szerintem, eleve 59-ért pl. a Magellan Draco elég jó választás, de még van GT Agressor szintén 59-ért, ami a patinás (90-es években a GT volt a biciklik istene a városi bringások között) gyártó belépőszintű bringája. Felszereltsége kb. Sprint bringákéval azonos, viszont azért mégsem noname. Ezen kívül szerintem Gepidaból, Caprineből is kapsz már annyiért, ha rendesen körülnézel, pl. egy-egy szervízben x éve eladatlanul álló darabot. Én is így vettem anno majdnem féláron egy Gepidát, csak jól körül kell nézni.
2011. jún. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! Vásárlás előtt mindenképpen körül fogok nézni a közelben lévő bringa üzletekben a legjobb ajánlatot kutatva :)


Csak ha már ajánlották az üzletben, érdekelt, hogy ezekről a bringákról mi a vélemény, tapasztalat, mert nem találtam róluk szinte semmit.

2011. jún. 8. 23:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem magyar, valami külföldi cég csinálja, de ha írsz a perfektakárminek válaszolnak már én is kérdeztem tőlük csak elfejtettem.


Csalásban van egy Sprint Cougar, árához képest szerintem teljesen rendben van. Persze volt vele kis gond, de semmi eget rengető. Egyedül az volt a furcsa, hogy a hátsó agy 2 hónap után kuka, de gariban cserélve azóta semmi baja. Jah, és fix villás.

2011. jún. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, idő közben sikerült megtalálnom a külföldi oldalt és ki is néztem két alumínium vázas bringát. Megkérdeztem a Perfectbike-nál, de sajnos azt a két modellt itthon nem forgalmazzák, mert nem tudtak ésszerű árban megállapodni. Azt hiszem maradnak a nagyobb márkák drágábban. Gyűjtögetek még egy kicsit, és lehet választok egy Kelly's Vipert, hátha kifogom akcióban :)
2011. jún. 9. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!