Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 37 km/h-s átlagsebesség 20...

Brain Storming kérdése:

37 km/h-s átlagsebesség 20 km-en át, országúti versenybiciklivel,37 évesen milyen teljesítménynek számít egy "lelkes amatőrtől"?

Figyelt kérdés
Érdemes ezzel elindulni versenyeken? Csak azért kérdezem, mert így a senior kategóriában talán esélyes lehetnék dobogós helyekre - de perpill fogalmam sincs, hogy mostanában ez a korosztály mit tud produkálni az amatőr versenyeken, és hogy hol érdemes elindulni.
2011. jún. 15. 00:15
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Ezt csak egyféleképpen tudod kideríteni: menj el egy versenyre, és próbáld ki magad.
2011. jún. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem az volt a kérdés, h elinduljak-e.


Személyes, összehasonlításra alkalmas tapasztalatokra lennék kíváncsi, nem triviális evidenciákra...

2011. jún. 15. 19:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Összehasonlításra alkalmas tapasztalatokat csak akkor kaphatnál esetleg, ha ugyanazon az útvonalon tekernétek. Hiszen lehet, hogy én csak 25km/h átlagsebességet tudok produkálni 20 km-en át, viszont annak mondjuk 75%-át hegymenetben nyomom.
2011. jún. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A 37 km/h-t oda-vissza menetben, uazon az útvonalon sikerült elérni, ergo a szél és az emelkedés-lejtés kiegyenlítődött. Írhattam volna azt is, h "10 km-en át 38-as átlagot mentem", de így volt kiegyensúlyozott a mérés.


A Mátraháza-Gyöngyös útvonalon lefelé 60-70-es tempót sikerült menni átlagban... ha fingom sem lenne a országútizásról, azt írtam volna...:)))

2011. jún. 16. 16:47
 5/9 anonim ***** válasza:

"ergo a szél és az emelkedés-lejtés kiegyenlítődött."


Ez tévedés. Gondolj bele, a Gyöngyös-Kékes-Gyöngyös útvonalon ugyanazt az átlagot mennéd, mint ugyanekkora távon síkon? Én biztos nem. A szél pedig főleg nem egyenlíti ki egymást, a középiskolában használt közelítéssel kiszámítható, hogy bármilyen zárt pályán is mész, a szélcsenddel jobban jársz, mint bármilyen állandó irányú egyenletes széllel.


Ha az a 20 km nagyjából síkon és szélcsendes időben volt, az már szerintem elég jó eredmény arra, hogy kipróbáld magad egy versenyen, de ennél többet szerintem nem lehet mondani ennyi alapján.

2011. jún. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A 37-es átlagot természetesen sík terepen (a szegedi 47-esen, az Alföld leglapályabb vidékén) és aránylag szélcsendes időben sikerült menni, ezért is mertem ebből tkp általánosítani. Úgy kalkuláltam, h ha egyéniben ennyi megy, akkor bojban tuti megy kényelmesen 20-25%-kal (45km/h-ig akár) gyorsabb tempó is kényelmesen... az egyedüli baj, h nem szeretek bojolni:((( Jobban fekszenek az olyan több körös versenyek, ahol nem egy egyszerre széthúzó mezőny van, hanem jól szakaszolva lehet beosztani a teljesítményt.
2011. jún. 16. 18:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon sok ilyen eredmény megvan. És meg kell mondjam elég szép eredmény de pl. van év elején egy green zone. Hát ott 45-ből úgy 21. körül bejöhetsz de előbb annyira nem. Szerintem ha akarod és élvezed nyugodtan versenyezhetsz mert leégni nem fogsz egy gyengébb versenyen (mert itt vagy 300-an indulnak) szerintem néha még talán egy dobogót is eltudsz csípni ha még kicsit pontosabban edzenél rá.
2012. jan. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Thanx! ):o) Megteszem, ami tőlem telik - 2011 közepe óta folyamatosan edzek, szeptember elején kb 10. lettem egy 27 km-es terepversenyen montival, majd bronzérmes lettem egy kritériumversenyen a kategóriámban, országútival. Igazából a versenyzés az, amit élvezek, nem a helyezés - mostmár kocsim is van, így az idén már legalább havi egy versenyre el szeretnék jutni a szezonban, vagyis kb májustól októberig.
2012. jan. 8. 21:04
 9/9 szlory ***** válasza:

34 évesen egy trekking bicajjal csináltam 35-ös átlagot 47 km-en keresztül, úgy, hogy még normális út sem volt mindenütt (értsd: faluközi szénnérepedezett "kerékpárúton" is kellett caplatnom). És nem járok edzegetni a bringámmal.


Ennek alapján nem tudom megmondani, hogy a versenyekre érdemes-e menned, de ha te mész, akkor nekem mindenképpen terem babér.

2017. aug. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!