Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hol kéne bicikliznem? (lent)

Hol kéne bicikliznem? (lent)

Figyelt kérdés

Nekem az a bajom, hogy nem tudok hol biciklizni, pedig az jó sport lenne, van jókis bicajom is hozzá meg kedvem is :D

A városban vannak bicikliutak, de senki nem veszi figyelembe és kedvesen sétálgat rajta.

Ha kimegyek a kertvárosba ott sok a kutya, azoktól meg rettegek.

És még egy kérdés: Ti miben szoktatok, milyen bukósisakotok van?

Kort, nemeit is írjatok, kérlek :)

Köszönöm :)


2011. jún. 15. 14:15
 1/6 anonim válasza:
100%

Bicikliutat nem nagyon veszem figyelembe, hogy különösebben azon bringázzak, csak simán arra tudok menni barátnők miatt, ha együtt megyünk. Mi a városban szoktunk, a szigeten és a Kis- illetve Nagy-Duna sétányon. Kertvárosban és ilyen részeken nem annyira jó a lakóházak miatt, általában az út se a legjobb és sokan leszólják az embert, no meg a kutyák.

Én a helyedben kihasználnám a bicikliutat és nem törődnék az emberekkel, arra lett kitalálva, hogy te használd. Max. kerülgeted őket, esetleg szólsz, hogy jössz, vagy hasonló :) Ha pedig nem mennek odébb, az ő bajuk :D

Általában rendes utcai ruhában, illetve kicsit sportosabban, bukósisak nélkül. Őszintén, közlekedési szabályokat nem különösebben tartjuk be, szóljatok le emiatt. :D

Ha még eszembe jut valami, akkor írok :)


15/L

2011. jún. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megy a zöld kéz :) Én nem szóllak le a bukósisak nemhasználat miatt, de én nem merem nem használni, ha elesel, a bukó megmenti az életed. A térdvédőmön (görkorcsolyázáshoz hordom) van egy hatalmas harcolás, amit egy jó nagy eséssel szereztem. ez emlékeztet máig is arra, hogyha akkor menő vagyok és nem veszem fel, akkor el is törhetem a csontom, de minimum egy hatalmas sebet szerzek :)

Köszönöm a választ, lehet megofgadom a tanácsod.

2011. jún. 15. 14:52
 3/6 anonim válasza:

Igen, én is tudom és igazad van ilyen részről, de mivel nem sportszerűen biciklizek, és már rég nem görkorcsolyázok(nem is ment és meguntam) ezért nincs is, régen pedig csak térd és egyéb védőim voltak. Pláne, hogy még ki is röhögnének bármilyen keretek között vagy megszólnának, az pedig szerintem senkinek sem hiányzik. Részben pedig, úgy figyeltem meg, hogy alig hordanak erre felé. Tehát, egyáltalán nem menőzésből történik a dolog, félre értés ne essék :)

Szerencsére még csonttörés nem fordult elő, egyedül tavaly felszakadt az állam, mert megcsúszott a hátsó kerekem egy kövön, és bumm előre a leejtőn. Anyum örült neki, amikor bementem hozzá korházba és összetapasztották, de egyáltalán nem bánom; tanultam az esetből és megkerülöm mai napig azt a kis dombot, még ha gyávának is néznek.

2011. jún. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát, nálunk alig vannak kerékpárutak! Amik vannak, azok is általában olyanok, hogy kis forgalmú utcákat kitábláztak és kinevezték kerékpárútnak, de emellett autóközlekedés is van.

Általában két irányba szoktam menni biciklivel. A belvárosba, ha valami dolgom van, vagy csak vásárolni. Ha jó idő van, jobban szereket biciklivel menni, mint buszozni, vagy autózni.

Vagy pedig a város mellett van egy tó. pontosabban kettő, egymás mellett. Igaz a tavak partján föld út van, de körbe lehet kerekezni. Sokan járnak ki oda biciklizni, futni, vagy csak horgászni.

Mire kiérek a tóhoz, kb 10 km, mire megkerülöm, az is jó pár km és még ott a visszaút is. Így jó kis túrát lehet tenni, de azért olyan borzasztóan messze sincs. Kb fél óra alatt érek ki oda.


Én is rendes utcai ruhában szoktam tekerni. Ha belvárosba megyek és tudom előre hogy be is megyek valahova, akkor abszolút ugyan úgy öltözöm, mintha nem biciklivel mennék.

Egyébként nyáron ilyen rövidnadrág + póló szokott lenni rajtam. Ha hűvösebb van akkor farmer.

Van ilyen tapadós betétes, kimondottan biciklis rövid gatyóm is. Néha azt is felveszem. De azt inkább csak akkor, ha mondjuk előző nap feltörte az utcai ruha a hátsómat. Vagy ha hosszabb távra megyek és mondjuk ilyen rázósabb földutakra. Akkor nagyon praktikus a betétje. És még az is jó, hogy tapadós ugyan, de nem izzad benne az ember.

Bevallom sisakom nekem sincs. Volt már egy-két nagyobb esésem, de szerencsére a fejem sosem sérült meg.

23/F

2011. jún. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

én ala nature szoktam a forgalomba :D egy jó ideje csinálom minden gond nélkül.

Pécel -> Örs táv oda-vissza

2011. jún. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
bocs lemaradt 19/F
2011. jún. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!