Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Fiam kerékpárján (20"-os...

Fiam kerékpárján (20"-os capriolo) a váltó minden harmadik tekerésnél (gondolom ez az egy lánchossz) kattan hármat. Melyik csavaron kell állítani? Vagy a bowdent kéne húzni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 14. 09:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindegyik fokozatban? Csak kattan vagy ugrik is a lánc?


Első körben arra gyanakodnék, hogy egy részen meg vannak szorulva a láncszemek.

Szerintem nem a váltón kell állítani. Ha az lenne a baj akkor nem csak három tekerésenként kattogna, hanem állandóan.

2011. szept. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Minden fokozatban, mindenféle pedálerőnél, mindig 3-at (tak-tak-tak). A lánc nem tűnik "hullámosnak", legalábbis menet közben.
2011. szept. 14. 10:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Attól még nem látszana hullámosnak a lánc. A láncszemeknek a kis csapocskáknál el kéne tudniuk fordulni egymáshoz képest - lehet, hogy van egy szakasz, ahol kissé szorul. Próbáld meg, hogy - egy ronggyal, hogy ne legyél fülig maszatos - minden egyes láncszemcsatlakozást átmozgatsz egy kicsit. Rendes irányban is (amerre a lánc rendeltetésszerűen is hajlítható), meg óvatosan feszegetheted oldalra is (ha nincs a helyén a láncban valami, akkor ettől a helyére szokott kerülni. De tényleg óvatosan).
2011. szept. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, végül fogtam és átnéztem. A zárószem szorult, kapott bőven olajat, meg kicsit szétfeszegettem, most már jó. Nem szép megoldás, de működik.
2011. szept. 18. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!