Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hajtogatható kerékpár külsőnél...

Hajtogatható kerékpár külsőnél mennyi az esély a lefordulásra?

Figyelt kérdés
Ezelőtt csak drótperemes külső gumim volt, most viszont lecseréltem perem nélkülire. 2.00 a gumi mérete, egy táblázat szerint a felni is épp elég széles hozzá, viszont az ajánlott 5.5 bar helyett csak kb 4.9-5 re sikerül fújnom (benzinkúton sem bírok többet rakni bele) és ráadásul 100kg vagyok. Ha valakinek van hasonló tapasztalata, légyszi írja meg. Előre kis köszönöm!
2011. jún. 20. 07:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen gumiról van szó pontosan?
2011. jún. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a gumi: Hutchinson Python Air light kevlar XC 26x2.0 , felni: KELLY'S Draft Disc 559x19
2011. jún. 20. 23:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem, mert nekem nagyon soknak tűnik az ajánlott nyomás. Megnéztem a katalógusban és a tömlős MTB gumikra a Hutchinson is 2 és 3 bar közötti nyomást javasol, testsúlytól függően (3 bar már 80 kg fölött). Nem lehet, hogy benéztél valamit? Én 2,25-ös Racing Ralphot használok tömlővel, 2-2,5 bar között, kb. 80 kg vagyok.

Szóval szerintem esély sincs rá, hogy olyan nyomáson leforduljon. Én inkább a túl nagy nyomásból adódó károkért aggódnék. Egy ilyen gumi max. nyomása kb. 4 bar szokott lenni.

Nem lehet, hogy nem 5.5 bar az ajánlott nyomás, hanem 55 PSI? Az úgy reális lenne.

2011. jún. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ! annyiban néztem el, hogy a max nyomás 5.5 bar . Azért gondoltam, hogy ennyire fújom, hogy minél kevesebb futófelület érjen az útra, hogy csak úgy lehessen suhanni vele az egyenes szakaszokon. Itt van róla egy kép: [link]
2011. jún. 23. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!