Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit jelent kerékpároknál,...

Mit jelent kerékpároknál, hogy 18 vagy 21-es sebességű (váltó)?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 00:53
 1/6 Darcy01 válasza:
A lánckerék áttételes sebességváló úgy működik, hogy elöl van 3 nagy lánckerék, hátul pedig 6,7,8 esetleg 9 kicsi. A váltókarokkal ki tudod választani, hogy elöl és hátul hanyadik lánckeréken legyen a lánc. Ha elöl 3, hátul pedig 6 lánckerék van, akkor összesen 18 féle képpen tudod a láncot elhelyezni a lánckerekek. Ha elöl 3, hátul pedig 7 lánckerék van akkor 21 féle képpen. Szóval röviden, a 18as váltónál 6 lánckerék van hátul, a 21esnél pedig 7. Minél több sebességfokozatú a váltó, annál kisebb a legkisebb sebességi fokozat (könnyebb hajtani), és annál nagyobb a legnagyobb sebességi fokozat (nehéz hajtani).
2011. jún. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
01.10- Igy igaz ,de gyakorlatilag semmi jelentősége nincs annak hogy 21-vagy 18 - sebbeséges a bicó.
2011. jún. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
hát azért nem mindegy, h 18 v. 30 sebességes pl. egy mounti.hátul 6tal max 35tel tudsz menni. Én mentem hátul 9el 60at kis hátszélben síkon mountival.
2011. jún. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem aról volt szó hogy 18 vagy 30 sebbeséges hanem 18 vagy 21 sebbeség 14-éves korom ótta kerékpározom (országútizok) most 32-vagyok pár versenyt már megnyertem! jelenleg van egy merida (570-e ft karbon vázas) és egy kelly alu vázas kerékpárom egyiken (hátúl) 11-21-es sor van (merida) elől 53-42-lánckerék van 18-sebbeség a másikon 11-24-es sor van 21-sebbeség külőmbbség gyakorlatilag nincs! Mind a kettővel nyertem már versenyt!
2011. jún. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem például 21 sebességes montim van,és a 21 ben tudtam vele menni a leggyorsabban 6 km-t 5 perc alatt tettem meg táblától - tábláig ,és ha a 6 km-t 5 perc alatt vágod le annak kb: 85-86 al kell látott a tükörben csak akkor vette észre,hogy megyek mögötte amikor kiugrottam mögüle és megelőztem.
2015. máj. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tothp ***** válasza:

1. áttételtartomány: attól függően kell megválasztani a legnagyobb és legkisebb sebesség közti áttétel különbséget, hogy hol és hogyan használod a biciklidet.

2. Fokozat sűrűség: az ember egy viszonylag kis teljesitményű "szerkezet" kondiciótól függően kisebb vagy nagyobb tartományban tud maximális (optimális) erőt kifejteni. ahoz kell a sok fokozat, hogy lehetőleg minden helyzetben ezt a tarományt tudd használni.


Műszakilag egébként az összes fokozatot ki sem tudod használni. többek közt a kerülendő keresztbeváltás miatt.

2015. máj. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!