Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tárcsafékhez kéne sok segítség...

Tárcsafékhez kéne sok segítség! (? )

Figyelt kérdés

A fékeket leszeretném cserélni tárcsafékre, de nem tudom, hogy ahhoz külön olyan villa, agy, vagy fogaskoszorú kell! Nem értek hozzá. Felszerelni TALÁN feltudnám, mert sok-mindent cseréltem úgy ki, hogy nem tudtam hogy kell csak csináltam... szóval nem vagyok otthon a témában. Leírnátok, hogy mi mindenből kell lecserélnem olyanra, ami szükséges a tárcsafékhez? Meg egyéb tudnivalókat ami fontos lehet!


Amúgy azért szeretném lecserélni, mert elegem van ebből a műanyag gumi fékpofából, amit mindig állítgatni kell! Sokkal egyszerűbbnek és biztonságosabbnak gondolom a tárcsaféket.


Nagyon köszönöm a segítségeteket!


2011. jún. 25. 19:45
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Elnézést elírtam!


Leírnátok, hogy mi mindenből kell lecserélnem olyanra, ami szükséges a tárcsafékhez?


*Leírnátok, hogy mi mindent kell lecserélnem olyanra ami szükséges a tárcsafékhez?

2011. jún. 25. 19:47
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
előre vagy hátra kell tárcsafék?
2011. jún. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
lehetőleg mind a kettő helyre! de egyenlőre a hátsóval van ki a ... mert egyszerűen nem sikerül beállítani (az első egyenlőre tökéletes)
2011. jún. 25. 19:57
 4/17 A kérdező kommentje:
Több darabban kell venni? tárcsafék+féktárcsa ? Ez csak egy plusz kérdés! Örülök a ha többi kérdésemre tudom a választ!
2011. jún. 25. 20:03
 5/17 anonim ***** válasza:

egyefene, leírom mindkettőt:D


ha nemértesz hozzá, akkor maradjunk a mechanikusnál. olcsóbb, egyszerűbb, kevesebb cserélnivaló, de mégis jó fékhatás ha jól be van állítva. sőt azok az előnyök (egyszerűség), amiket te vársz el a tárcsaféktől, azok kijönnek a mechanikus tárcsaféknél is, sőt jobban, mint a hidraulikusnál.


első kerék:


-tárcsafék-kompatibilis első agy. a leggyakoribbak a 6 furatos tárcsás agyak. én eddig csak ilyennel találkoztam, ami a tárcsát illeti. de már láttam másféle shimano agyakat is, amik tárcsás agyak voltak, de nem 6furatosak.

-teleszkóp. legyen rajt tárcsafékrögzítő szem. IS, vagy PM. továbbá legyen strapabíró, mert fellép egy csavaró erő fékezés közbe.


hátulra:


-ugyanúgy kell egy kompatibilis agy. arra figyelj, hogy olyat vegyél, amire jó a mostani fogaskeréksorod, ha nem akarod azt is cserélni.

-tárcsafék rögzítő szem a vázon


fékkarok maradhatnak, feltéve ha mechanikus kell, én ezt ajánlom.

2011. jún. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

nemkell több darabban venni, veheted egyben is. én speciel ajánlom az avid bb7-et.


előre szólok, ez egy jó 40ezres beruházás lehet, ha előre hátra kell.

2011. jún. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
a -tárcsafék rögzítő szem a vázon az 2 lyuk egymás mellett? mert van két lyuk ott az agy közelében házul, és vázat nem-nagyon szeretnék cserélni:)
2011. jún. 25. 20:10
 8/17 anonim ***** válasza:

őőő. nem feltétlen, van a sárhányónak, meg a csomagtartónak is lyuk...:D


[link]


ittvan egy. hasonlónak kell lenni. ez az IS.

2011. jún. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

ezek kompatibilisek a tárcsafékkel?


[link]


[link]

2011. jún. 25. 20:16
 10/17 A kérdező kommentje:
igen valami ilyesmi csak nem egymás alatt van a lyuk haneme egymás mellett! az is jó?
2011. jún. 25. 20:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!