Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogy lenne a könnyebb tekerni?

Hogy lenne a könnyebb tekerni?

Figyelt kérdés
Hamarosan egy 30km eres bicikli túrára megyek és nem vagyok valami nagy biciklis hogy lehet könnyen megjárni ezt az utat? A sebesség fokozatokra gondolok váltsak minél nagyobb fokozatba hogy nehezebb legyen tekerni vagy inkább az a jó ha kisebb fokozatra rakom és úgy könnyebb tekerni melyiktől fáradnék ki hamarabb?
2011. jún. 30. 12:57
 1/5 anonim válasza:

mindig olyan fokozatban legyél, hogy a lábaddal kényelmes ritmusban tudjál tekerni. Mert legkisebb sebességben a legkönnyebb tekerni, de úgy értelemszerűen nem tudsz 30-cal menni, még 15-tel is nehézkesen.

És ha nehéz tekerni, akkor válts visszább, hogy lassabb tempóban, de ugyanolyan lábritmusban tekerd, akkor kicsivel könnyebb, mert nincs akkora menetszél.

Ezt igazából neked kell érezni. Nincs olyan trükk, hogy 21 sebességből a 18-dikkal a legkönnyebb

2011. jún. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondták, hogy olyan 100 rpm (100 lábfordulat percenként) körül van az optimum. Az pedig elég gyors pörgetés.


Én alapvetően úgy szoktam választani, hogy azt a leggyengébb fokozatot használom, amit még épp bírok pörgetni. Váltás után pedig onnét tudom, hogy ez most jó döntés volt, hogy gyorsulok egy kicsit a sebességmérő szerint, érezhető erőbefektetés-növekedés nélkül. (Ez csak síkon érvényes, hegyre fel nem mindig van így.)

2011. júl. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
csak azért kérdezem mert pl ha ilyen 1/1 be rakom akkor pörög a lábam mint a fene és tuti kifáradok de ha 3/7 akkor meg jó nehéz tekerni de csak szép komótosan kell vagyis melyik a kímélőbb?
2011. júl. 1. 18:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Az átételek megválasztása a terepviszonyoktol is fűgg. Amúgy nem irtad el? Tényleg 30-km-es túrára mész? Naponta átlag (ha az időjárás engedi) 50-60 km-ert szoktam tekerni (országútizok).
2011. júl. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én 1:6 illetve 1:3.

1:6 országútin vagy rövid (1-2 km) távon.

2011. júl. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!