Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Bringások! Tektro mechanikus...

Bringások! Tektro mechanikus tárcsafék van mind2 kerekemen, eleinte semmi gond nem volt, de a hátsó már "gyárilag" visított, ha fékeztem (tovább lent) vélemény?

Figyelt kérdés

1-2 hónapja tisztítottam a gépet, de amikor felállítottam, az első nem akart fogni, visít, és ahogy húzom a féket, lök-lök- majd nagy nehezen megfogja egy picit, de hihetetlen hangja van.

A hátsó is már nehezebben fog, bár jobb szeretem az elsőt használni. Kérdés1: Csináltassam meg csak az elsőt? Illetve mit lehet ezzel kezdeni? Próbálkoztunk itthon meghúzni a bowdent, de semmi, fékpofacsere ezen javíthat? Vagy ha még jobban meghúzzuk a bowdent? Tegnap rámentem féktisztítóval is, hátha az baj, hogy elkoszolódott, de az sem hatotta meg:S Előre is köszi a válaszokat:)


2011. júl. 19. 13:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Elképzelhető, hogy vmi akkor romlott el, amikor felfordítottam a bringát? :S
2011. júl. 19. 13:24
 2/7 Loach ***** válasza:

be kellene állítani a pofákat a féken, nagy valószínűséggelazok állítódtak el. Ha magadban nem bízol, akkor vidd be szervízbe, hogy állítsák be a fékeket.

Mivel tisztítottad a gépet? Adott esetben ha a víz rajtamarad a tárcsákon, vagyépp bemossa az agyról/felniről a piszkot az okozhat olyat, hoyg nem fog a fék normálisan, ezt a réteget a pofákról folyamatos fékezéssel is el tudod távolítani.

2011. júl. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sima mosószeres szivacs + száraz kendővel töröltem le, de mivel aznap olajoztam is - nem ment a tárcsába, de a biztonság kedvéért féktisztítóval rámentem.

Köszi am a választ, megpróbálok koptatni aztán ha semi mehet szervízbe:)

2011. júl. 19. 14:02
 4/7 anonim ***** válasza:

Féktárcsatisztítót felejtsd el. Sima mosogatószeres víz kell, utána tiszta vízzel leöblíted.

Próbáld meg, hogy a fékbetéteket dörzspapíron picit megcsiszolod, valamint a fékezőfelület éleit is meg lehet csiszolni.

2011. júl. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Milyen erősségű dörzspapír célszerű?
2011. júl. 19. 16:42
 6/7 Loach ***** válasza:
finomszemcsés...a durva az csak összekaristolja az egészet
2011. júl. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akár fel is üvegesedhetett a fékbetéted, bár az gyárilag valószínűtlen. Még az sem kizárt, hogy a fékbetét anyaga nem a legjobb. Akár Tektro, akár nem.

Nézess rá szervizben, az a biztos. De egyáltalán nem tartom kizártnak, hogy egy betètcsere segíteni fog.

2018. ápr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!