Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nehéz megtanulni városban...

Nehéz megtanulni városban menni kerékpárral? Vennék egy bicajt, hogy azzal járjak edzőterembe, esetleg dolgozni.

Figyelt kérdés
Drága a felnőtt bérlet, majdnem 7000 forintot nem adok ki érte. Diákigazolványom nincs (még) és mostanában nagyon ellenőriznek a sofőrök a helyi járaton. Amúgy is jó ötlet a kerékpár, mert szeretek bicajozni. Kertváros részben lakom, de amerre mennék, ott vannak lámpák és körforgalom is. Hogyan és mennyi idő múlva lehet belejönni a közlekedés dolgaiba?
2011. aug. 10. 23:08
 1/7 anonim ***** válasza:
nyugi megszokod 2 -3 alkalom után az útvonalat
2011. aug. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Vajon, a mellényt mivel lehet helyettesíteni? Nagyon nem tetszik az ocsmány színe. :)
2011. aug. 10. 23:23
 3/7 anonim ***** válasza:

nem tudom én se venném fel hacsak nem országúton megyek

lényeg hogy lámpa legyen

2011. aug. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Városban elvileg kötelező a mellény, azért érdekel.

Gyerekkoromban sokat bicajoztam, faluban...

2011. aug. 10. 23:35
 5/7 anonim válasza:
Szerintem sem kell láthatósági mellény csak városon kívül, csak a lámpa meg a prizmák amiért szólhatnak. Egyébként tényleg gyorsan bele lehet szokni. Meg ha megnézed napközben nem sok embert látsz biciklizni láthatósági mellényben.
2011. aug. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mellényt helyettesíteni lehet fényvisszaverő szalagokkal is...
2011. aug. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Városban nem kötelező a mellény! Lakott területen kívül éjszaka és lakott területen kívül rossz látási viszonyok között kötelező. Az EN471-es szabványnak kellene elvileg megfelelnie, gyakorlatilag pedig nincs tapasztalatom, mert bár az én mellényem nem felel meg a szabványnak, még sose állított meg rendőr, hogy ő most akkor megmérné a fényvisszaverő felület nagyságát. Persze én mindig rendesen ki is vagyok világítva, amikor ez szükséges.


A városi forgalom megismerése pedig fokozatos, az elején érdemes elolvasni és megérteni a Kresz vonatkozó részeit (ki vannak gyűjtve, a "kerékpáros kresz" kifejezésre keress) meg a nohit keresőszóval megtalálható művet, aztán egy hét után újra (addigra már lesz tapasztalatod és jobban megérted, miről van szó).

2011. aug. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!