Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit tanácsoltok? Eddig egy...

Lee12 kérdése:

Mit tanácsoltok? Eddig egy sima 40 000 ft os merev villás bicóm volt. Semmi extra nem volt rajta

Figyelt kérdés

4 éve megvan és ez volt az első biciklim így nem igazán gyilkoltam,azonban mostanság már szeretek mondjuk padkákról leugratni,bunnyzni meg néha hegyekben keményen menni(mondjuk csak havi 1 szer) de akkor mondjuk 1 km-en keresztül hegyről lejönni igen gyorsan,azonban nem ezekre van a bicikli kitalálva

ezért újat akarok venni de van egy kis problémám, mert nekem az ilyen Mongoose Fireball stílusú bringák nagyon bejönnek csak nemtudom hogy ezek hogy bírják az ugratásokat meg stb, mert az ugratás pl szétcseszi a váltót, és megtudnám venni a bicót de nemtudnék havonta minden hibára több tízezer forintot költeni

ezenkívül nmtudom hogy kényelmesen lehet e használni mondjuk túrázni meg ilyenek ,,mert nemhinném magamról hogy annyira nagyon járnék ilyen dirt pályákra..inkább csak így városba patkáról leugratni ilyenek+néha terep

..egyik haverom meg azt mondta hogy vegyek bmx et mert azon kevesebb a hiba lehetőség meg hogy még nem is volt teleszkópos bicóm és nem tudnám karbantartani a fireballt

csak ezzel az a bajom hogy nem hinném hogy ilyen ugratókról csinálnék ilyen vázpörgetést...max bunny, manual meg ilyenek....meg nem is akarok bmx-es pózer lenni aki csak ilyen kis trükköket tud de ott villog a bicóval(am egy mongoose logot néztem ki 50 000 ft ért)

szerintetek melyik bicó való nekem

15f


2011. aug. 11. 13:57
 1/7 anonim ***** válasza:
A Mongoose Fireball pont, hogy ugratásokra van kitalálva. Hegyekben ha mész levefelé, akk egy Freeride/Downhill kellene. Viszont ha túrázni akarsz akkor egy monti. Most akkor ha ezt összerakjuk, akkor az így nézne ki: Mongoose Salvo ELite. Ha a Mongoosenál szeretnél maradni. Ezt akkor érdemes megvenni, ha gyakran jársz hegyekben. Viszonnt én egy hagyományos montit ajánlanák, azzal mehetsz ugratni, hegyekbe. Nem pont ugratásokra van kitalálva, de ha nagyon kell lehet vele. Viszont a fireball meg nem arra van kitalálva, hogy túrázz vele. Mongoose Tyax Comp/Tyax Elitet tudok ajánlani, vagy Mongoose Tyax Sportot. Nekem Tyax Comp van, ha kell ugratok vele, 1-3s rámpákon. A teleszkópom egész jól bírja viszont váltóból már a 4. van rajta. Bár igaz, nekem csakran elakad azon a terepen ahol megyek. A váz elég erős, gumik elég jól kopnak, de tapadnak is. A 24 sebesség király, túrázáshoz is lehet használni. Ha a fireball stílusó bringák jönnek be, akkor menny a Dirt pályára, mert azzal biztos h nem túrázol, elöl single speedes, egy nagyobb dombon már elakadsz vele...
2011. aug. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ui.: Elnézést a helyesírási hibákért, gyorsan írtam...
2011. aug. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

semmi baj, amúgy tényleg az a baj hogy az ilyen crossosabb bikeok jönnek be de nem érzem magam ilyen hatalmas trükközőnek, de viszont az olyan típusú bikeok jönnek be.

lehet az lesz hogy veszek egy bmx et vagy egy ilyen crossosat aztán túrázásra a régit megtartom

de amúgy ilyen 14 000 ft ért milyen bmx-et vagy crossos bikeot tudtok?

2011. aug. 11. 14:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon nem tetszik a Mongoose Logo és a hasonló stílusú bicikli, nem lehet rajta normálisan ülni, tekerni meg pláne nem.

Szerintem vegyél egy montit, abban tudok segíteni :)

2011. aug. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok


14.000ért semmilyet, egy jó bmx az belemegy vagy, 70-80 ezerbe. Max ha veszel egy középkategóriát, használtan...

2011. aug. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
elírtam 60 ezer ft
2011. aug. 11. 20:56
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, hogy úgy :)


Akkor ezeket tudom mutatni:

[link]

[link]

[link]

2011. aug. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!