Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegnövelés, mit tanácsoltok?

Tömegnövelés, mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
65 kg körül vagyok, hetente kétszer szoktam húzodzkodni. Ezt az edzés muszáj csinálnom, mert gerincferdülésem van, és erősítenem kell a hátam, az orvos tanácsolta. Le szeretném szögezni: nem akarok edzőterembe járni, otthon akarok edzeni, nem érdekel annyira komolyan, csak 7-8 kg-ot fel szeretnék szedni, és itt jön a problémám: nagyon gyors az anyagcserém, ektomorf alkat vagyok. Sok rizst eszek, egy ideje figyelek erre, majdnem 500 g ch-t viszek be egy nap és 120 g fehérjét, mégsem tudok hízni. Mit tegyek, egyek még többet? Kérem, csak az válaszoljon, aki ért hozzá, és tényleg segíteni akar, lenéző okoskodásra nincs szükségem. Köszönöm.
2011. okt. 18. 18:06
1 2
 1/15 dirtboy ***** válasza:

500g ch teljesen felesleges,nem is értem hogy hogy bírsz annyit megenni 65kilósan.

120g proteint emeled inkább 140-150re

edzésbe nem tudok beleszólni mert nem tudom milyen

2011. okt. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hetente kétszer egy vascsőre húzom fel magam 15x. És hétvégén biciklizni is szoktam.
2011. okt. 18. 18:38
 3/15 dirtboy ***** válasza:

jó a húzódzokást már írtad, de mi a többi gyakorlat és hogy néz ki az egész edzés?

ismétlés szám mennyi szokott lenni a gyakorlatoknál?

2011. okt. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Zakathol ***** válasza:
Biztos az az 500g szénhidrát? Azért ~700g rizset/zabot megenni egy nap nem rossz teljesítmény... :D Hacsak nem nyomod magadba a cukrot 1000-el.
2011. okt. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A proteinen tényleg nem ártana emelni. Másrészt pedig az a 7-8 kiló sok, ha hozzávesszük, hogy csak húzódzkodsz. Teljes testes edzésre lenne szükséged a cél érdekében. Nem kell terembe járni, viszont két szerelhető kézi súlyzó elég sokat lendítene a dolgon.
2011. okt. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 escrogar ***** válasza:
az nem 500, csak azt hiszed. olyan nincs, hogy nem hízol, csak olyan, hogy nem eszel eleget.
2011. okt. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nem, nincs 500, ahogy a kérdéseben is írtam, majdnem 500, 450 körül jön ki általában, legtöbbször rizsből, vagy ha nagyon unom, akkor kenyeret is eszek. És de, tudok számolni. 2 alkalommal szoktam hetente húzodzkodni, 15 ismétléssel, ahogy írtam. Nyáron mindennap tekertem legalább 20 kmt, most nem tudok,csak hétvégén, fel is jött 2-3 kg pár hét alatt a kevesebb biciklizéstől, de azóta semmi.
2011. okt. 18. 20:54
 8/15 anonim ***** válasza:
450g szénhidrát, ami kb. 700g rizs, egy extrém nehezen hízó 75 kilós embernek is segít. Ha máshova nem is, zsírban meg kellene látszódnia. Számold át még egyszer és ha még mindig ezt az eredményt kapod, akkor irány a doki, mert valami nagyon nincs rendben.
2011. okt. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Biztos,h ennyi, de vmikor nem rizsből jön össze, hanem péksüteményből, vagy kenyérből, de szinte minden nap eszek rizst is. Ritka az olyan nap, amikor nincs meg a 450 g szénhidrát. Voltam pár éve orvosnál, elküldtek pajzsmirigy-tükrözésre is, és teljes kivizsgálás is volt, mindent rendben találtak. Azért köszönöm a válaszokat.
2011. okt. 19. 08:49
 10/15 Zakathol ***** válasza:
Lehet hogy hülyét kérdezek, de ugye nem főzés után méred a ~700 g rizset? Én a pajzsmirigy-vizsgálat után már semmi másra nem tudok gondolni... :D
2011. okt. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!