Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Meddig fogok kínlódni bicajozá...

Meddig fogok kínlódni bicajozáskor városban az úthibákkal, járdaszegélyekkel és a kerüléssel? Gyerekkoromban sokat bicajoztam, de nem ilyen helyen.

Figyelt kérdés

Sokkal lassabban jutok el valahova, a kínlódásom miatt. Ha ember vagy a járdára belógó fa mellett kell elmennem, akkor alig bírok menni, remeg a kezem a kormánnyal együtt. Az úthibák is zavaróak és az út szélén levő csatornatetők is ijesztőek számomra. Meg fogom szokni ezeket? Melóba szeretnék járni bicajjal. Valaki szerint fél óra maximum az út, de nekem lesz kb. 1 óra is. Héten szabadságon vagyok, holnap megnézem az útvonalat. Ma edzőteremben meg boltban voltam, kész szenvedés volt, mikor nem rendes bicikliúton kellett mennem. Edzőterembe már a 3. alkalom, hogy bicajjal mentem.

Jó dolognak tartom a bicajozást, nem dísznek vettem, hogy a saját szerencsétlenkedésem miatt csak álljon. :)


2011. aug. 15. 21:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Figyu, én kb. 2 hónap alatt megfeleztem azt az időt, amennyi alatt beértem a suliba. Lehet, hogy kezdetben nem fél óra lesz, hanem másfél, de pár hét vagy hónap alatt felgyorsulsz, mert kiismered a lámpákat, rutinod lesz és erősebb is leszel.


Egyébként ha budapesti vagy, akkor menj el bebiciklizésre (keress rá, más városokban is van), ott tapasztalt bringásokkal lehet biciklizni, és elmagyaráznak egy csomó dolgot, hogy mit miért és hogyan célszerű csinálni.

2011. aug. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha naponta azon fogsz játni, akkor biztos, hogy meg fogod szokni. Ki kell tapasztalni, hogy hol lehet a legjobban tekerni. Ahogy az előző írta, érdemes lenne elmenned olyan kerékpárosokkal egy városbejárásra, akik tippeket, tanácsokat adnak, hogy mit hogyan és miért. A csatornatetők nem tudom, hogy miért ijesztőek számodra, ki kell kerülni őket, ennyit mondok. Úthibák pedig mindenhol vannak.


Nem baj az, hogy lesz 1 óra is a félből, meg kell szokni. Pár hét, maximum egy hónap és belejössz. Végül azt fogod észrevenni, hogy ha dugó van, akkor az autók között cikázol :)

2011. aug. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezért Mo.-on az országúti kerékpár hibás megfogalmazás, a MTB-al tévesztik össze. A valódi pályakerékpárként kis hazánkban az országútit használják. Romániában meg rosszabb a helyzet, ott országútra DH. kell.

(Értsétek a poént.)

2011. aug. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Értjük-értjük :P Néha én is DHval járkálok a városban is...


Egyébként, meg kell szokni. 1-2 hét és belejössz :)

2011. aug. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!