Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Nagy dilemmában vagyok, hogy...

Nagy dilemmában vagyok, hogy trekking vagy mountain bike kerékpárt vegyek. Erdei utakra és országutakra egyaránt szeretnék vele menni. Mi lenne nekem jó?

Figyelt kérdés
2011. okt. 18. 00:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Keresd a legjobb ár-érték arányút.

Én trekkinget akartam, a 28"-os kerék miatt, de abból csak acélvázas volt 50-ért, míg MTB-ból kaptam aluvázast is ennyiért. Igaz, még rá kellett költeni, mert csak 42-es lánckerék volt rajta, ami terepen kívül használhatatlan, azt cserélni kellett 48-asra. Meg persze gumicsere.

2011. okt. 18. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát ez egy nehéz kérdés. Mivel a két célterep egy külön kategória. Ha többet használnád aszfalton akkor mindenképpen Trekking. Ha viszont több lenne a terep akkor viszont mtb, de arra szerintem kellenének vékonyabb külsők és nagyobb fogaskerekek. Én MTBvel járok országúton is. Igaz, max olyan 25-30km/h szoktam menni, de nem versenyzek. Ha versenyre megyek értelemszerűen MTB versenyre.
2011. okt. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy gondolom, hogy két külön terep. Azt nem szeretném, hogy meg legyek lőve az erdőben a trekkinggel, mert pl. elakad a legkisebb homokban, vagy a gumija kilyukad a földbe ékelődött kisebb kövektől is. Talán emiatt inkább mountain bike.


Nagy különbség van országúton a mountain bike és a trekking között? Az egyik kerékpárboltos úgy fejtette ki nekem, hogy ha trekkinggel megyek, még nyugodtan nézelődhetek, ha viszont montival, akkor a tekeréssel kell, hogy elfoglalva legyek végig, és nem lesz időm élvezni. Tényleg ennyire drasztikus az országúti különbség?

2011. okt. 18. 09:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Mint mondtam nekem MTB van. Nem tudom miért kellene csak a tekerésre figyelmi MTBvel országúton. Hülyeség amit mondott az az eladó. Épp olyan jó MTBvel tekerni, mint Trekkingel, csak lassabb vagy, ennyi!

2011. okt. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Igy van, baromfiságot mondott a pali. Én mindig keményre fújom a montit, a gumi jól birja, és az aszfalton is öröm a bringázás. Oké, persze nehezebben gurul, de egyáltalán nem okoz világfájdalmat :)

Naszóval, ha terepre is mész, akkor én montit ajánlok. Mivel a monti elmegy az aszfalton is, de a trekkinggel meg szopás az erdőben kavarni... Ha a terepen nagyobb szabadságra vágyol, akkor érdemes körbejárni a defektvédő gumi, defektmentesitő folyadék témát. Nem kicsit megnyugtató, hogy az állandó belsőcsere helyett kihúzom a királydinnyét, egy kis szörcsögés és már nem is ereszt :)

2011. okt. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"elakad a legkisebb homokban, vagy a gumija kilyukad a földbe ékelődött kisebb kövektől is"

Nem akad el és nem lyukad ki :) Azért egy trekking kerék sem gyenge ennyire. Nekem trekkingem van( meg országútim, de az most nem releváns). A trekkingen 37-622 Continental TravelContact gumi van, ami középen sima, a széle bütykös egy kicsit. Tapasztalataim szerint jól elmegy erdészeti úton, murván, agyagos talajú földúton ha nem nagyon sáros, homokos úton (itt a sár nem gond, de ha két hónapja szárítja a nap, abban elsüllyedsz, de szerintem montival is) nem túlságosan buckás réten. Ami nekem már necces volt, az a meredekebb és kicsit sziklás turista út, meg a meredek murva.

2011. okt. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Sima erdei utakon jó a trekking, és a teló is jól jön. A tárcsaféket kerülném. Én is ezeken vacilláltam, aztán vettem egy Merida Speedert, szoktam vele erdei útra is menni, az elején féltettem, de rájöttem, hogy nem kell, bírja. Persze a gödröket kerülöm, meg nem hajtok rá nagyobb kövekre.

A gumit meg rendesen fel kell fújni, ha laposabb, azzal többet ártasz. Felüt, megsérül a felni, nekinyomja a gumit meg a belsőt a felninek, és azért lyukad ki, ha rendesen fel van fújva, akkor meg csak kilövi a követ oldalra, vagy átmegy rajta. Vagy megakad és fejreállsz, de azt laposabb gumival is. :D

2011. okt. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!