Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Trekking v. Cross bringa jó...

Trekking v. Cross bringa jó lenne nekem, vagy válasszak mást? Bringások pls help!

Figyelt kérdés

Van egy Gepida Mountain Bike-om, kb. 12-14 éves lehet. Asszem elnyűttem :) Vennék valami újat, de a régit még szín alapján választottam, most azért már mást is figyelembe kéne venni.


- 90kg vagyok

- túlnyomórészt városban tekerek, de sokszor kicangázok nyáron Bp-ről Szentendrére, vagy csak simán fel a hegyekbe, és ott terep is van.

- Nyúzom a bringát, lépcsőn le, lépcsőn fel, ugratás a magam amatőr módján.


Nagyjából ezek a paraméterek.

Olvastam a bikemag cikkét, hogy kinek milyen bringa való. Egy trekking v. Cross nekem megfelelő lenne ezek alapján?


Köszi


2011. ápr. 9. 13:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem egy Neuzer X2 -esem van (egyedül teló van cserélve NCX-D LO-ra), előtte Hauser MTB-om volt. Nagyrészt én is azért váltottam erre a kategórára, mert városban megyek sokat, illetve szeretek kiruccani a környező falvakra, kicsit tekerni a szabadban. Nekem az a tapasztalatom, hogy sima föld úton, ami nem túlságosan egyenleten és gödrös a bicaj tökéletesen megfelel, és sokkal gyorsabb mint a MTB. Persze egy MTB sokkal többet bír, és biztosan jobban is bírja az ugratást stb. Kompromisszumot kell kötni, hogy mi az ami fontosabb. Én a helyedben Cross-t vennék. Én nem bántam meg, hogy váltottam.
2011. ápr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igen én is azért írtam, hogy 90kg vagyok, mert nyilván számít ez az adat, ha leszánkázok egy lépcsősoron. :) A legnagyobb nyűg egyébként a régi bringámmal az, hogy egyrészt nagyon keményen kell tekerni egy normál sebességhez (nehéz is, és a gumik is bütykösek) a másik, hogy nincs rajta sehol teleszkóp. Na most pl. csak ha a szigeten tekerek, akkor a szar út miatt vagy szétüti a seggem a nyereg, vagy picit engedek a guminyomából, de akkor meg nem haladok semmit :)

Megnézem ezeket amiket írtál!!!

2011. ápr. 9. 13:56
 3/3 anonim ***** válasza:
:) Első vagyok. Én 120 kiló voltam, mikor elkezdtem bicajozni, most vagyok kb mázsa :D Na most a bicaj az bírja, igaz, hogy kicsike nyolcas megy bele, nem vészes, de azonnal szeretem kiszedni. Gyárilag nekem egy fos teleszkóp volt, ez ami most bent van azért jobb (állítható + olajos csillapítás). Alattam 57 mm-t mozog, 63 a gyári érték. Ugye montinál ez bőven kevés, de nekem elég. Ami a sebességet illeti. MTB-al 40 et max tekertem, átlagban 20 al közlekedtem. A Crossal 25 ös átlagot képes vagyok tartani városban, kint 40 el szinte könnyedén tekerek mondhatni. Persze esőben már más a helyzet, ott MTB jobb volt :D Nem tudom, mennyiért akarsz bicajt venni, de egyre nagyobb a kínálat ezekből a bicajokból. Az enyém még nincs 1 éves, 76e forint volt csere telóval, szerintem ezen az áron az egyik legjobb vétel, azóta sem találtam jobbat.
2011. ápr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!