Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Létezik kerékpáros jogosítvány?

Létezik kerékpáros jogosítvány?

Figyelt kérdés
2011. dec. 6. 17:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Utolsó...Csak egy példát mondtam az ezerből, ez jutott hirtelen eszembe. Csak ezt valószinűleg a TVben sokan látták ezért is írtam le. Nem kell mindenbe belekötni.
2011. dec. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy hülyeségnek hangzik de én azt találnám ki ,hogy minden újonnan vásárolt kerékpárhoz adjanak egy kresz könyvet.Hogyha már 10- 5 nem a kukába dobja hanem elolvassa már az is valami lenne és akkor TALÁN nem lenne az ,hogy a jobb kezes utcánál a sok hülyegyerek null kézzel teker el elsöbségadás nélkül ,mint egy idióta.
2011. dec. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy akik őrült módjára tekernek, javarészt ismeri a kreszt. Azzal én is egyetértek, hogy már a suliban kellene oktatni elég alaposan, így akár felnőtt korára is belerögzül. Sajnos a sok autós is figyelmetlen. Hányszor van az, hogy még a bringásoknak sem adják meg az elsőbbséget.

A lámpa. MTB, BMX gépkönyvében benne van: "közúti forgalomban nem használható". Ezért nem adnak hozzá gyárilag lámpát. Egyszer beszéltem egy bringaárus ismerősömmel, hogy miért nem ad hozzá "ajándékba" lámpaszettet. A válasz: megemeli a bringa árát, és nem vinnék. Na most egy párszáz forintos alapszett nem hiszem, hogy nagy veszteséget okozna, és akkor talán ha még eladás előtt fel lenne szerelve, nagyobb esély maradna arra, hogy fent is marad. És igen! Sűrűbb ellenőrzés kell a rendőrség részéről. Én egyszer kerékpárúton, esti sötétségben majdnem nekimentem egy szembejövő bringásnak, mert nem volt kivilágítva. Az mentett meg minket a karamboltól, hogy nekem volt, amit meglátott, és csengetett. (Legalább csngője volt.)

2011. dec. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Az valóban fontos lenne, hogy a lényeges kresz-szabályokat többet ellenőrizzék (járműtől függetlenül). A lámpa például egy lényeges szabály: a kerékpáros nagyon nem látszik nélküle, autónál pedig akkor van gond, ha a bal lámpa kiégett, mert sötétben, távolról egy nyomon haladónak látszik. Újabban rengeteg "félszemű" autót látok (gondolom mióta nem lehet simán otthon izzót cserélni, hanem le kell hozzá bontani a fél kocsit). Itt is értelmesen kell alkalmazni a szabályokat: nem azt kell büntetni, aki a mellékutcában, lépésben, nagyon figyelmesen megy sötétben lámpa nélkül, hanem aki a főútvonalon teszi ugyanezt.


A másik meg az elsőbbség meg nem adása. Ezt nehezebb fülön fogni, de ha a fogalmasabb kereszteződésekbe kamerát szerelnének, szerintem megoldható lenne. Kamerával persze csak a rendszámos közlekedőket lehet megfogni, de azért rendszám nélkül nehéz embert ölni:

[link]

2011. dec. 11. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Viszont nekem csengőm nincsen. Valahogy nem tartom szükséges dolognak, ha valaki előttem van, akkor csak szólok, hogy bocsi/sorry és ennyi. Meg kb a kormányomra se fárne. :D (A lámpa meg a markolat miatt)
2011. dec. 11. 17:19
 16/19 anonim ***** válasza:

Ezek szerint neked valami mini biciklid van, amire semmi sem fér fel. Amúgy elárulom, hogy nekem a csengőm a függőleges kormányszáron van, a lámpát meg úgy választottam ki, hogy legalább kis mértékben forgatható legyen. Így felszerelhettem a bal oldali villára. Engem is látnak, meg én is látom az utat. A kormányra én sem tudom felszerelni, mert nekem meg táskám van. Elölről néha felcsíptetek egy fehér villogót a plusz biztonságért. De azt se felejtsük el, hogy hátulról nagyobb veszély ér, ha nem látnak, mert hátsó lámpa sincs.

Ha valaki meg akarja oldani, meg tudja oldani, hogy legyenek "biztonsági felszerelések" a biciklin. Egyébként a csengő a legtöbb esetben hatástalan. Rá se hederítenek azok a gyalogosok, akik a kerékpárúton sétálnak, holott csak pár lépésre van a gyalogos rész.

2011. dec. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
tök mindegy hogy ,van vagy nincs jogsi a szabályokat csak az tartja be aki akarja
2011. dec. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"De azt se felejtsük el, hogy hátulról nagyobb veszély ér, ha nem látnak, mert hátsó lámpa sincs. "

Elöl is nagyon fontos a lámpa, mert

(1) csak így láthatnak meg elsőbbségadásnál,

(2) ha a szemből jövő autók előzik egymást, akkor is bajba kerülhetsz (egyszer egy szemből jövő autó előzte a szemből jövő buszt - nem kívánom senkinek, mondjuk ez fényes nappal volt).

A hátulról elgázolós balesetek sokkal ritkábbak, mint az elsőbbség meg nem adása miattiak, csak az előbbiektől jobban félünk, mert úgy érezzük, tehetetlenek vagyunk. Persze azért is ritkábbak, mert hátsó lámpája majdnem mindenkinek van, első meg azért nem mindenkinek.

2011. dec. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
németországban van
2011. dec. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!