Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik a legjobb légszűrő maszk?

Melyik a legjobb légszűrő maszk?

Figyelt kérdés

Kerékpározáshoz, futáshoz egyaránt, szemüveggel viselve.

Amúgy tényleg légszomj alakul ki ezekben a maszkokban?


2012. jan. 2. 15:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

takony alakul ki ebben a maszkokban. főleg télen...


de ha ragaszkodsz hozzá, szerintem egy szelepes +M munkavédelmi maszkot vegyél.

2012. jan. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
3M a +M, csak gondjaim vannak a shifttel :D
2012. jan. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

takony? ezt hogy érted?

én úgy hallottam, hogy a munkavédelmi maszkok nem szűrik meg rendesen a kipufogógázt, csak a portól védenek

2012. jan. 2. 17:30
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy alakulhat ki "takony", hogy a hideg levegőtől a pára lecsapódik. Az ilyen sima, pár száz forintos maszkok tényleg nem jók, csak a port fogják meg, neked szénszűrős kell, ami viszont jóval drágább. Nézegettem a leten, és 5000 alatt nem nagyon van.
2012. jan. 2. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 z o l i ***** válasza:

HEPA és/vagy aktív szénszűrös maszkok azok melyek alkalmasak a pollen a PM10 (szmog) hatékony megszűrésére.

Saját véleményem és tapasztalatom, hogy aktív sportra a drága darabok sem komfortosak, kényelmesek. A levegővétel nehézkesebb, benedvesedik az izzadságtól, a kilégzés okozta lecsapódástól. Arckarakter függő, hogy mennyire tud kényelmes lenni a viselete.

Én Respro-t használok (csak hidegben, és/vagy szmogban; edzésre, természetben, jó időben soha)

[link]

bringás vélemények: [link]

2012. jan. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

na jó, nekem túl sok az ellenvélemény

köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 2. 18:49
 7/11 anonim ***** válasza:
2012. jan. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 -Fremen- ***** válasza:

Állítólag az M3, de én Willson szénszűrőset használtam, elégedett voltam vele, csak a gumija könnyen szakadt.


Légszomj akkor alakul ki, mikor még nem vagy hozzászokva, vagy ha eleve gyengébb (még) a tüdőd. Idővel amúgy is fejlődik a tüdőd és a szíved hozzá, én legalább is tökéletesen kaptam levegőt, ezért meg is ijedtem, hogy nem szökik-e a levegő valahol. Viszont ha úgy érzed hogy alig kapsz levegőt, szédülsz és gyorsan ver a szíved, akkor ne használd.


3M munkavédelmi: ha jól értem ő olyan félálarcra gondolt, amiben cserélhető a szűrő, ebben az esetben szénszűrőset kell választani.


Takony: ha többszörhasználatosat veszel, azt takarítani kell és havonta cserélni a szűrőt, ha eldobhatósat, azt havonta cserélni, általában ha már érzed a szagokat benne, akkor a szén elhasználódott.

Arra is kell vigyázni, hogy a maszkban letapadó baktériumok nem egészségesek, ezért mindenképp érdemes havonta cserélni, vagy takarítani a gumis többszörhasználatosat és szűrőt cserélni.


Az eldobhatósok közt(valami papír féle anyagból van) nem tapasztaltam lényeges páraképződést, inkább az izzadás, ami gondot okozhat nyáron, a takonnyal nincs bajom.


Zoli:

Igaz, hogy nehezebb benne a légvétel, de hosszútávon kifizetődőbb, mint szívni a városi levegőt. Ezt onnan is tudom, hogy mióta használok szűrőt, kb 80-90%kal csökkent a téli "megfázásaim" aránya is, nem taknyolok, max 1 zsebkendőt hordok magamnál biztonságképp. Ugyanez igaz bármilyen allergiás szezonra is.


Hátránya, hogy "függővé" teheti az embert, ugyanis ha gyakran hordod, javul a szaglásod, és érezni fogod a város bűzét, ha nem hordod. Nagyon aktív sportra fulladósoknak nem ajánlom, meg arra is vigyázni kell, hogy az oxigénhiányt az erősebb szívverés kompenzálja, ezért csak fokozatosan szabad növelni a terhelést. Versenyzőknek ezért nem ajánlott, hobbistáknak mehet, és tényleg fontos az arcalak.


Respro: kb semmit nem ér, ha nem szénszűrős, a legtöbb kárt pedig pont a kis mértékű de sokkal reaktívabb porok, mint pl szénmonoxid okozzák. Megveszed 11 ezerért, +6 a szénszűrő, egy év múlva vehetsz új maszkot, havonta új szűrőt, én meg a Willsont havi 1000ből kihúztam. Lényeges árkülönbség. A respro előnye, hogy divatos, de szerintem nem éri meg ennyit költeni rá, csak ha nem számít a pénz.


A Willsonról nem sok infót találni, egyszerűbb ha körbenézel pár munkavédelmi boltban a környékeden. Kinézetre ugyanez, csak más van ráírva: [link]

2012. jan. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 titanmanus válasza:
A Respro arra jó, hogy a bogár nem megy a szádba, ennyi. Cigifüst is simán átmegy rajta, semmit nem ér és a legdrágább. [link]
2014. ápr. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
46%
Kemény tudomány van itt. Nem is tudtam, hogy a szénmonoxid az por :D
2015. aug. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!