Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Érdemes országúti kerékpárt...

Érdemes országúti kerékpárt venni télre?

Figyelt kérdés
Most tervezek biciklit venni, és már régóta szemezgetek az országúti kerékpárokkal. Igaz, hogy csak városban használnám, de ott naponta és úgy hallottam, hogy megéri, mert nagyon jól lehet vele haladni. De télen mondjuk mennyire veszélyes egy ilyen bicikli?
2012. jan. 4. 18:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát,ha télRE nem is,de télEN igen,mert akkor le vannak árazva.Am a veszélyesség sok mindentől függ.Pl. h hogy tudsz biciklizni,jeges-e az út,vagy melegebb,bár mostanában meleg van.Meg h mennyire épek,és mekkora a gumijaid átmárője,lejtős-e vagy sem,jön-e autó,stb...
2012. jan. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Mindenképpen érdemes! Leárazásban nem vagyok biztos, az árak általában stabilak. Annyira nem függ az évszaktól mert egy új kerékpárnak akkora ára van amiből sokat nem vonnának le miatta, keveset meg nem érdemes mert fel sem tűnik. Nézelődj a bikemag piactéren használt bicajért.

Egyébként én egész évben használom, annyit nem havazik és fagy hogy ne lehessen bármikor elővenni, gyakorlás kérdése.

2012. jan. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen városrészen laksz. Én több hosszú, egyenes, lámpa nélküli szakaszon haladok végig, itt ki tudom használni az országúti képességeit. A belvárosban annyira nem tudnám - ott nem lenne elég táv két lámpa között annyira felgyorsulni, hogy az országúti kisebb légellenállása számítson. A vékony gumi viszont mindenhol segít, de egy trekkingre is lehet vékonyat rakni.
2012. jan. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nemis a légellenelállása a kisebb.Pont ugyan akkora a légellenállása,mint egy 25kg-os DH-nak.Csak könnyebb,és vékonyak a gumik,szal kisebb a súrlpdás.De ez sem mindig előny.A vékony gumik csak kis területen érintkeznek a takajjal,ezért nem olyan jó a tapadásuk.Ha erősen fékezel,csúszkál,élesebb kanyarokban megcsúszhatsz,stb.....ami veszélyes főleg ilyen vizes időben.Nézd pl. meg a versenyeket.A Tour de France-on vagy a Giro'd Italia-n minden élesebb kanyarban esnek néhányan,mert túl gyorsan mennek és/vagy nem tudnak lefékezni és/vagy megcsúsznak a kanyarban,pedig azért nekik nem párezer forintos gumijaik meg vázuk meg mindenük van.....
2012. jan. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Pont ugyan akkora a légellenállása,mint egy 25kg-os DH-nak.Csak könnyebb,és vékonyak a gumik,szal kisebb a súrlpdás."

De, kisebb, mert más pozícióban ülsz rajta. A trekkingemen is szoktam próbálgatni: mikor egyenesen ülve ellenszélben kb. 25-tel tudok menni, akkor ha lehasalok a kormányra, úgy megy a 30 is. A vékonyabb és keményebbre fújt gumik is segítenek, ebben igazad van. A súly gyorsításkor meg hegyre fel számít (fizikusok kedvéért: gyorsításkor nem a súly, hanem a tömeg), síkon, egyenletes sebességnél elhanyagolható különbséget okoz (persze ha épp egy lépcsőn kell fel vagy levinned a bringát, akkor is fontos). Az említett DH biciklivel összevetve még a teleszkópok hiánya is segít, de sose volt teleszkópos biciklim, úgyhogy ehhez nem értek.

2012. jan. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a magáról a bicikliről beszéltem,nem pedig rólad és a bicikliről.De ha már iit tartunk,a DH-sok is eléggé magasan ülnek a bringán (relatíve,szal azért nem annyira,mint az országutisok,és nemis annyira,mint a dirtösök),de aztis be lehet úgy állítani,h olyan magasan ülj,csak ez nem optimális a stílusokhoz.Egyébként síkon is számít a súly:

1.a nagyobb súly nagyobb erővel nyom téged és a biciklit a talajhoz,szal nagyobb a súrlódá

2.ha hirtelen kell fékezned,hiába a nagyibb súrlódás,nem fogsz tudni olya hamar megállni,mint 1 könnyebbel,bár azért még mindíg gyorsabban,mint a kőkeményre fújt országútisok.

3.ha mész,akkor a fentieken kívül valóban nem számít sokat a súly,de ha gyorsítani akarsz,akk jóval nehezebb lesz lendületet szerezni,mint 1 könnyebbel.


De érdekes,h a trekking bicikliden nincs még első teló sem.A trekkingeken és cross-countrykon szokott lenni,néha még a cityken is.Nem mondod meg,h milyen biciklid van?

2012. jan. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem is most lesz 1 Trekking véve és azt kérdezném,hogy tartsam meg inkább a régi bicót aminek a kereke 26" jó széles terepgumival,v a trekkingre is lehet venni viszonylag jó 28"-os terep(téli) gumit?Azért a régi terepgumival is volt pár érdekes esetem,nem tudom a keskenyebb gumi-ban nem bízom annyira.Kisebb emelkedőn azért ha van mondjuk 5-10cm hó sztem a 26os jobban megkapaszkodik,mint a 28as...
2012. júl. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!