Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogy érdemes országúti kerékpá...

Hogy érdemes országúti kerékpárt venni? Az baj, ha egy kicsivel kisebb a bicaj, mint amit kiszámoltam?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy országúti kerékpárt.


Használtban gondolkozom, mert az sokkal olcsóbb. Találtam egy bicajt, ami nagyon tetszik, viszont az 55 cm-es.


180 centi vagyok, az átlépési magasságom 87 centi.

Ebből azt számoltam, hogy 57,42 lenne a legideálisabb. Tehát vagy 57-es, vagy 58-asat kéne néznem.


Az 55-ös nagyon kicsi lenne ehhez képest?


Vagy ti hogy vásárolnátok, hogyan jönnék ki a legolcsóbban? Vegyem meg alkatrészenként a bicajt?

Egyáltalán alkatrészenként (tehát ha külön veszem a vázat, miegymást) lehet használtat szerezni?



KÖszönöm előre is a válaszokat!


2011. júl. 2. 19:14
 1/3 WBTBWB ***** válasza:
Lehet alkatrészenként, de szerintem úgy jóval drágábban fogsz kijönni, mintha egészben vennéd meg. Egyébként én nem ajánlom használt bringa vásárlását, max. egy vázat, ami tényleg jó állapotú. Hajtóművet, láncot, fékváltókaros rendszert, stb. nehogy használtan vegyél, az tuti bukta (legalábbis az ára jól néz ki, de 30 km után beszarik... én nem bízom a használt cuccban). Vázból szerintem kéne legalább az 56-os, az 58 az az épphogy jó kategória... Lehet, hogy jó ülés-kormány beállítással egyébként megfelelő lehet az az 55-ös is.
2011. júl. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem 3 biciklim van, mindháromban sok a használtan vett alkatrész, beleértve a hajtást is. Nem romlottak el 30 km után, az egyikbe olyan tízezer km-t rakhattam már, a másikba is többezret.


Szerintem az 55-ös vázat nyugodtan megpróbálhatod, ha van benne elég hosszú nyeregcső (előfordulnak vázak, amikbe képtelenség nyeregcsövet venni).

2011. júl. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi szépen
2011. júl. 4. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!