Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyibe kerül összerakni egy...

Mennyibe kerül összerakni egy fixit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van pár barátom, akik közösen járnak suliba, mindannyian fixivel. Az egyikőjük egy napra odaadta az övét kipróbálni, és egy reggel kitekertem a Megyeri útra a Délitől. Úgy döntöttem hogy nekem is KELL egy örökhajtós. Mennyibe kerül összerakni egy ilyet? És hol lehet alkatrészt venni?


2012. jan. 18. 21:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Szinte minden kerékpárboltban lehet hozzá alkatrészt venni. Átlagosan 80-90ezer az átlagos minőségű. Egy komolyabb fixi, ami már pályavázas és pályacuccokkal van felszerelve az már súrolja a 200ezret is. Mivel írtad, hogy csak suliba járásra kell, ezért én azt mondom, hogy keress egy öreg bringát és azt építgess. Vagy pedig irány testbike.hu -> Bolhapiac. Ott van pár fixi az országúti kategórián belül 50ezer alatt. Csepel Royal 3*-t kerüld mindenképpen. Törik a homlokcső nála.
2012. jan. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kerestem neked fent párat.


[link] -> 28.000FT

[link] -> 26.000FT

[link] -> 40.000FT

[link] -> 46.000FT

[link] -> 49.000FT


Ezekből érdemes válogatnod. Inkább szerintem vegyél egy használtat. De ha építeni akarsz, akkor ahhoz azért kell egy minimális tudás. Ha mégis belevágsz az építésbe, akkor YouTuben van egy csomó videó.

2012. jan. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
lehet újat is készen kapni, csepel royal, mongoose maurice olyan 80-90ezerért van új.
2012. jan. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A testbike.hu még hasznos lesz. Amúgy nem csak iskolába járásra használnám, ezzel mennék mindenhová. Azért szeretnék inkább építeni/használtat venni mert nagyon drága egy új. Az építéshez a minimális tudást, illetve segítséget azt megkapom, azzal nem lesz gond.
2012. jan. 18. 22:36
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1.vagyok

3.válaszoló


A Csepel Royal felejtős. Egy srác átment vele a vasúti átkelőn és eltörött neki a homlokcső...


Hogy értetted, kedves kérdező, hogy mindenhova? Nagyobb túrákat is értesz ez alatt (60-80km)? Csak mert ha igen, akkor nem feltétlen fixit ajánlanék. Lehet, hogy egy normális kerékpáron sokat bír az ember, de azért a fixi teljesen más. Én MTB-vel csináltam meg 114km-t tavaly nyáron. Rá 3 napra kölcsönkaptam egy fixit kipróbálni. Gondoltam, hogyha MTB-vel működött a dolog akkor azzal is menni fog. Hát nem igazán sikerült. 40km után 180fokos fordulat vissza...Mire hazaértem 83km volt aznap. Szó szerint nem éreztem a lábamat. Hosszú utakra városon kívülre ne nagyon akarsz fixit vinni. Fixi nagyon jó városban. Ott el lehet vele tekergetni, mert ha piros van ugye megállsz, stb...Ott azért pihen néha a lábad. Én inkább azt javaslom, hogy próbálj meg beszerezni egy Flip-Flop agyat. Vagyis annak az egyik oldalával úgy mész, mint fixivel, de ha megfordítod a kereket akkor single speed lesz a kerékpárból. Ha mindenképpen ilyen egyszerű kerékpárt szeretnél, akkor én ezt javaslom. SingleSpeedel pedig már lehet menni túrára is. Na, persze nem hegyekben, de síkon elég jól elvagy vele, mert nem pörög mindig a lábad.


Ajánlom, hogy vegyél valami öreg outi vázat, pl. Favorit. Átfested, hajtást kicseréled, agyakat kicseréled és talán ennyi. Esetleg kormánycsapágyat veszel rá újat.


Ja, és még valami. Ne csúfítsd el mindenféle hülyeséggel. A fixi úgy szép, ahogy van. Egyszerűen!

2012. jan. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! A "mindenhova" alatt az átlag napi sétákat értettem (átmenni a barátnőmhöz 3 kerülettel arrébb, boltba menni, stb.), nem biciklitúrát :)

A Flip-Flop agy megfontolandó, köszönöm az ötletet!

(És a fixi szerintem is natúrban szép, nem kell rá ocsmányság, ezért tetszik külsőleg is nagyon.)

2012. jan. 19. 17:53
 7/7 anonim ***** válasza:

ja persze, én is hallottam ezt az urban legendet...


ezzel szemben viszont több mint egy évig futárkodtam egy használtan vett csepel royal váz köré épített keróval... esőben, hóban, fagyban.


A CSR nem szép. sőt, ronda. A papucsolása is csúnya, a színe meg egyenesen, mint a takony. de azért nem törik szét alattad csak úgy (tekintve, hogy hi-ten a váza) estem is vele, el is ütött egy idióta, de a váz nem törött el. És ha eltörik? meg lehet hegeszteni, hiszen acél.


túrázásra is jó, csak flipflop agy kell hátulra. a CSR általában olyan, de a MM is az. túrára megfordítod a hátsó kereked, és máris van egy SS keród. ennyi.

2012. jan. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!