Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit vegyek?

Igen nemm kérdése:

Milyen biciklit vegyek?

Figyelt kérdés

Elsősorban aszfaltra kellene, olyan ami bírja a gyűrődést. Első teleszkópos, de a teló bírja az ütődést, egykerekezésnél, nyáron keményebb földúton is, ne pattogjon.

Max. 100e Ft-om lenne rá.

Kross Hexagon V2, (bár ez kicsit több, de) Mongoose Tyax Sport. Ilyesmi elképzeléseim vannak.

Mi a véleményetek?


2012. febr. 10. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Amiket kinéztél csak sport MTB-k. Vagyis, a keményebb földutat hosszú távon nem bírják, és nem is egykerekezésre vannak kitalálva.


Amiket ide leírtál, az inkább közelít a 150e felé. Próbálj meg körülnézni használt bringák között.


Továbbá a kemény terep milyen lenne? Sík, vagy domboldal/hegy?

2012. febr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
nem, hegy, de azért dombosabb földút, füves terep stb. jó lenne ha bírná. milyen lenne az ami bírná és a kerekezéstől sem lenne gondja esetleg?
2012. febr. 10. 23:47
 3/12 A kérdező kommentje:
esetleg GT Avalanche 3.0 V? :)
2012. febr. 11. 00:15
 4/12 anonim ***** válasza:

Hát, érdekes dolog az biztos. Újonnan nem hiszem, hogy fogsz találni valami nagyon jót. Én esetleg egy Specialized Hardrock Disc-et tudok ajánlani. Vagy bármelyik másik Specialized Hardrock-ot. Azok árakban is egész jók és nekem elég jól bírta. Nem írtad, hogy milyen váltást szeretnél. Ezek a 100 ezres kategóriában lévők általában Shimano Altussal vannak szerelve, vagyis a leggyengébb Shimano váltóval. Dombokra pedig szerintem érdemes legalább egy Shimano Deore XT. Egy tárcsafék mindenképpen ajánlott. Ha nem mész nagyon extrém körülmények között, akkor a gyárilag felszerelt fék elég lesz.


Arra készülj fel, hogy teleszkópból sem fogsz normálisat kapni ennyi pénzért. Egy jó teleszkóp kerül 100e-be. Használtan már azt is lehet kapni elég jó árban, de gondolom neked egészben kell a bringa.


Ha tényleg 100e Ft-od van rá, és komolyan gondolod a sportot akkor nézz szét a használt kerékpárok között.


bikemag.hu bolhapiacán vannak egész jó kerékpárok jó árban és jó felszereltséggel. Nézelődj ott :)


A GT alapban nem rossz kerékpár, de ez eléggé "gyenge" modell. Teleszkóp sokáig nem bírná a domboldalt. Olyan kellene neked, amit tudsz lockolni, vagyis lezárni a rugózást. A Kellys Spider drágább, de az talán jó is volna neked.

2012. febr. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A Kellys tetszik, jól néz ki, találtam közben egy videót amikor nézegettem:

http://www.youtube.com/watch?v=NJG7DfqdnuM

Itt már mellékes a bicikli, de ilyesmi terepről lenne szó. Nem hinném, hogy ez durva, vagy igen? Esetleg ezt a terepet nem bírná el egy olcsóbb bicikli is?

2012. febr. 11. 15:55
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát. Ezt tesztek alapján szokták megállapítani. Én is Szlovákiából vagyok, mentem is ezek a helyen ahol a videó készült a Specialized Hardrock Disc-kel. A Kellys Spider 560euró körül van, a Specialized 430euró. Csak nincs a gyári teleszkópon lock.


Viszont ha ilyenre gondoltál, akkor szerintem Specialized Hardrock Disc, de akár a GT is. Vagy Mongoose Tyax !Comp.


Ui.: Én a domboldalt kicsit meredekebbnek képzeltem el :)

2012. febr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ezek a teleszkópok bírják az egykerekezés utáni lepattanást?
2012. febr. 11. 16:46
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, kellene nekik.
2012. febr. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Összehasonlítottam a két kiszemeltet: Specialized Hardrock és GT Avlanche 3.0. Bár nem értek hozzá, de hasonló adottságokkal rendelkeznek. A teló ugyanaz, a GT-n Tektro fékek vannak és ha jól tudom, az elég jó.

Megérné szerinted? 110ezerért már van mert jobban tetszik kinézetre. De ha jobbnak tartod a Hardrockot, megfogadom a tanácsod.


ill. egykerekezés?

2012. febr. 11. 17:10
 10/12 anonim ***** válasza:
Hardrockon is Tektro Novela fékek vannak. Nem a legjobb a Tektro. Inkább egy Avid, ha már fékeknél tartunk. Egykerekezni pedig bármivel lehet. Bírnia kell egy átlag kerékpárnak az egykerekezést. Annó én egyszer kipróbáltam kempingen :) Vicces volt, de sokadszorra sikerült. Ilyenen nem kell aggódni. Ha csak nem akarsz közben 10 méteres letöréseket ugrálni.
2012. febr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!