Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hátsó fogaskerék kazettát...

Hátsó fogaskerék kazettát kell cserélnem. Szokták ezt valami zsirral vagy olajjal kenni a kazetta belsejét ahol ketyeg?

Figyelt kérdés

Zsirom csak egyféle. Olajam motor olaj, váltó olaj,2T. Melyik hasonlít legjobban az "ide való" olajra? Gondolom zsírral nem lehet hozzáférni.

[link]


2012. márc. 8. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam kenni semmivel. A "ketyegő" részhez amúgy se férsz hozzá, ha nagyon szét nem szeded, a bordás tengelyt meg nem lenne értelme kenni.
2012. márc. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Okés, Nem kenem.

Esetleg adhatnátok tanácsot, hogy a 120 kilóm alá milyen széles gumikat vegyek rá.

Meg milyen mintával, hogy túlságosan ne tapadjon (ne fogja vissza az út) Illetve csendesen is fusson. 26os kerék.

2012. márc. 8. 14:29
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyébként az a rögzítőcsavar amihez ez a célszerszám:

Merre lazul? Balra amerre ketyeg is vagy jobra amerre a lánc hajtja?

Kiszedtem a tengelyt gondolom a következő ez lenne.

[link]

2012. márc. 8. 15:33
 4/5 A kérdező kommentje:

Milyen szélességü, futófelületü gumit vegyek a 26.os MTB.omra?110kiló vagyok.

Az utak felénk nem a legsimábbak, nincs kátyu viszont nem a legsimább, legfényesebb a teteje. Füvön, sárba, terepen nem mennék.

Lényeg, hogy ne tapadjon túlságosan,tehát könnyen fusson. Gondolom túlságosan szüköt nem kéne a kilók miatt.

2012. márc. 8. 20:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt a gumis dolgot kérdezgeted itt párszor :) olyan gumit keress, ami bírja a nyomást, rendszeres üzemszerű használatban nem szakad ki 4-5 bar nyomással, mert a "könnyű futás" a kemény guminál körökkel jobb lesz. (a gagyi gumikon, mikor jobban felfújod, szétszakad a szálszerkezet az acéldrót mentén vagy akárhol) és ha nem kell a terep, válassz valami sima tükörradiált vagy szolíd esőmintást.
2012. márc. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!