Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi az összteleszkópos bicaj...

Mi az összteleszkópos bicaj előnyei és hátrányai?

Figyelt kérdés
Akarnék vásárolni egy sima olcsó kategóriás MTB-t és ahogy nézem az ajánlatokat a neten sok az összeteleszkópos. Eddig sima merev vázasom volt és kicsit idegenkedek a teleszkópostól. Túrázni szeretnék majd vele menni erdőbe, hegyekbe, utakon szóval itt észak Magyarországon mindenfele. És szeretném tudni hogy mik az előnyei és hátrányai a teleszkóposnak miben jobb mint egy merev vázas, vagy első teleszkópos. Tapasztalatokat kérnék szépen.
2012. márc. 12. 07:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Amennyiben összteleszkópost találsz elérhető áron, az nagy valószínűséggel gyenge teszkós minőség, amit nem érdemes megvenni, mert felmész az első hegyre, (már ha addig sem esik szét), lefelé jövet tuti szétesik. Ami összteleszkópos és jó az használtan is jó drága. Olyat vegyél amin csak első teleszkóp van, és ne teszkóba vedd.
2012. márc. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 /Anita_'94/ ***** válasza:
Ha túrázni szeretnél, akkor jól jön egy táska a csomagtartón. Az össztelós biciklikre viszont nem tudsz hátra normális csomagtartót tenni, ezért vihetnél mindent hátizsákban. Az meg rendesen megizzasztja az embert...
2012. márc. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 /Anita_'94/ ***** válasza:
Meg kérdés, hogy mennyit bír a hátsó rugó az olcsóbb bicajokon. Én 48 kg vagyok, szerintem engem simán elbírna, de pl apu majd' 130 kg és alatta lehet, hogy darabokra törne :D
2012. márc. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát valószínűleg teszkós mivel használtan 10ért adnák annyit szerintem megérne de annyiért van sima is. A régi bicajom sima merev vázas azt is vagy 20ért vettük 14 éve és még nem kellet a gumikon és a fékek cseréjén kívül semmit javítani rajta. Nem több napos túrára gondoltam a hátizsák pont elég :)És nem is vagyok túl súlyos szal tuti elbírna. Csak az a kérdés miben másabb mint egy merev vázas. Nincs sok pénzem márkás csúcsteljesítményű bicajokra teleszkóp nélküliekben is vannak több száz ezresek, azért is kértem a kérdésben hogy hanyagoljuk ezeket nekem jó a teszkós is nincs se nagy fizetésem sem nagy igényem...csupán arra vagyok kíváncsi hogy miben másabb....értve?
2012. márc. 12. 12:40
 5/9 anonim ***** válasza:

A tesco bike-ot felejtsd el!!!

1, Dög nehéz,gyenge minőségű, széthullik


2, Az enyémben a rugostag semmire nem volt jó. Hiába volt olajozva nyikorgott és még keményre állítva is elnyelte túlzottan a tekerési energiát, egy meredekebb emelkedő vele= halál. Vannak előnyei a teleszkópnak csak nem az ilyen minőségtelen, olcsó szarokon, ami valamire való az ott kezdődik ,hogy 60 ezer és még az sem a legjobb.

2012. márc. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben tacskós bringa vásárlásán gondolkodsz, javaslom olvasd el ezt:

[link]

2012. márc. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nos ha hosszab túrákat tervezel, akkor nem ajánlom az össztelós bringát első telósból is csak az olyat ahol ki lehet kapcsolni a teleszkópot, ugyanis az elveszi az energiát a tekerésedből és így hamarabb kifáradsz

ha eddig jó volt a merevvázas akkor szerintem most is vehetsz olyat én is azt használok erdőbe is annyi, hogy vastag terep gumival de amugy seima gagyi kis bringa

2012. márc. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Alex Fly ***** válasza:

Előnye? Az általad említett kategóriábannem tudok olyanról...

Hátránya: cipelhetsz legalább fél kilóval többet, gyorsításnál elnyeli az energiát, bizonytalanabb az iránytartása, rengeteg plusz meghibásodási lehetőség...

Hacsak nem használod a kerót durva terepen nagy sebességgel (amire amúgy sem alkalmas), akkor felejtős...

2012. márc. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A merev váznak semmiféle hátránya nincs ezekkel az igényeiddel.
2012. márc. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!