Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen fajta tárcsaféket...

Milyen fajta tárcsaféket érdemes rá tetetnem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A tapasztaltabb és a hozzáértő bicajosok segítségét szeretném kérni. Van egy ilyen biciklim: [link]

Mostanában elég sokat megyek terepen és szeretnék előre egy jó, megbízható tárcsaféket tenni. Tudom, hogy egy gagyi tárcsaféknél többet ér egy jó v-fék. Ezért gondoltam, megkérdezlek titeket, hogy milyen tárcsaféket érdemes előre tetetnem erre a bicajra, ami már jól fog, megbízható. 30.000-nél többet nem gondoltam belefektetni, bár nem tudom, honnan kezdődnek a jó fékek. Teljesen azt sem tudom, melyiket éri meg megvenni, hidraulikusat vagy mechanikusat, nem tudom pontosan mi a különbség. Persze a boltban is utána fogok érdeklődni, hogy milyet érdemes vennem, csak ugye ott általában le akarják húzni az embert pénzel, főleg ha látják, hogy nem ért hozzá.:) A válaszokat előre is köszi!


2012. márc. 21. 10:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egy Tektro Novela is megteszi, ha nem versenyzel vele. Viszont Avid Elixir 3 vagy Shimano SLX M-666 PM is nagyon jó. Ha van rá lehetőséget az utóbbi kettő közül válassz. Viszont szerintem az Avid Elixir 3 jobb.
2012. márc. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olajos szerintem sokkal igénytelenebb, bowdenest állítgatni áá... Hayes Nine, Shimano Alivio is már elég rendesen harap, apróban már 10e Fttól vannak alig használtak, Tektrot én nem javaslom. Ha újban gondolkozol én Shimanot vennék. Új Hayesek, Avidok sűrűbben igénylik a légtelenítést/olajcserét.
2012. márc. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

avid shimano slx teljesen felesleges

az új slx az egyik legerősebb 2duggattyús a piacon megölné a telót meg az agyat

az agyat cserélni kell mert nem tárcsafékes

a küllők legyenek 2* 3*keresztezve mert így erősebbek

az agy ( [link] pl ez jó és 36 lyukas mint a felnid

[link] ez a fék pedig még túl is szárnyalja az igényeidet

tárcsa: 6csavaros rögzítésű mert az aagy is iylen amit küldtem 160mm átmérőjű tárcsát vegyél mert a telóra max akkorát lehet rakni a hayes tárcsái nagyon jók a testbike.hu oldalon vannak véleméynek ott nézegess tárcsákat meg fékeket

kelleni fog egy adapter is nem tudom hogy a villádon miylen rögzítés van a dartokon mondjuk pm szokott lenni de kerósboltba menny el és megmondják

2012. márc. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat !
2012. márc. 22. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!