Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Furán mozog a fogaskoszorú....

Furán mozog a fogaskoszorú. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Amikor forog a kerék, a fogaskoszorú mintha táncolna a tengelyen (ha felülről nézem, oldalirányba rúg a fogaskerék néhány mm-t). Szóval nem a kerékkel párhuzamosan forog, hanem kicsit "hullámzik". Elvittem szervizbe, ott azt mondták rá, hogy normális ez a mozgás, de szerintem nem éppen.
2012. ápr. 1. 14:20
1 2
 11/20 Alex Fly ***** válasza:
@-Fremen-: lehet, hogy nem így kellene műxenie, sőt! De a menetes fogaskoszorú nem a minőségről szól, mondhatni az alsókategória legalját jelenti. És ebben a kategóriában ne számítsunk ennél jobb minőségre. Vagy elfogadjuk, hogy ezek ilyenek, vagy áttérünk kazettás rendszerre.
2012. ápr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 claidheamohmor ***** válasza:
A ratyi menetes racsnis biciklimen nekem is ilyen, a kazettáson nem (az első egy noname Shimano-kompatibilis menetes olcsóság, a második egy sokat megélt régi Shimano 300EX). Bajod nem lesz tőle, a kérdés az, hogy neked megéri-e kicseréltetni valami komolyabb kazettás agyra a rendszert...
2012. ápr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nos, kicseréltetni biztos nem fogom ez miatt a pár mm miatt, legfeljebb majd ha annyira elb*szódik, hogy nem lehet hajtani a cangát. Viszont itt felmerült bennem egy másik kérdés is. Egy igen csak fos váltó van hátul, ezért le szeretném szedni és megpróbálni anélkül visszatenni a láncot egy bizonyos fogaskerékre, egyfajta singlespeed hajtást hozva így létre. Nagyjából még kopásmentes fogaskeréknél és kellően feszes láncnál előfordulhat, hogy a racsni mozgása miatt ugorjon le a lánc? Egyáltalán jó ötlet ilyenre megcsinálni a bringát? Nem igazán használom terepen, így nincs rá igazán szükségem és amúgy is hangos.
2012. ápr. 7. 21:24
 14/20 A kérdező kommentje:
...persze ezt csak átmenetileg; ha lesz pénzem veszek egy singlespeed agyat hátra és akkor két legyet ütök egy csapásra
2012. ápr. 7. 21:27
 15/20 claidheamohmor ***** válasza:
Hm. Single speedhez láncvonalat kell számolnod. Vagyis valószínű, hogy a jelenlegi rendszer megtartásával találsz olyan állást, aminél nem ugrik le a lánc attól, hogy keresztben áll. A hátsó agy egysebességesre cserélésével nagyon valószínű, hogy a hajtóművet is cserélned kell majd. A láncfeszességet mindkét esetben a hátsó kerék villapapucsban történő elő-hátra mozdításával tudod beállítani, de csak abban az esetben, ha NEM ejtőpapucsos - mert ha ilyen, akkor excenteres agyat kell venned, ami többnyire nem magyar pénztárcának való :)
2012. ápr. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 claidheamohmor ***** válasza:
... illetve az utóbbi estben beiktathatsz egy bármilyen rendszerű láncfeszítőt, de az egysebesség előnye épp az egyszerűsége lenne, és szerintem az vész el minden egyes további beépített kütyüvel :)
2012. ápr. 18. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Alex Fly ***** válasza:
Zab (ló-koszt) megoldásként a hátsó váltót is lehet fixálni a végálláscsavarokkal v megfelelő fokozatban, így láncfeszítőként funkcionál...
2012. ápr. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Ezt a váltófixálós dolgot megpróbáltam, mielőtt vettem láncfeszítőt, de olyan gyenge volt a a rugó, hogy egyáltalán nem feszítette a láncot. Egyébként az ejtőpapucs miért nem jó a lánc megfeszítésére? Nekem az van a bringán és 2 cm-t simán lehet mozgatni vízszintesen az agyat, igaz, függőlegesen is elmozdul valamelyest az átló miatt.
2012. ápr. 18. 21:50
 19/20 Alex Fly ***** válasza:
Ha vízszintesen tudod állítania kereket, akkor az nem ejtőpapucs. Annak ui. függőleges a nyílása.
2012. ápr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Sziasztok!

Nekem is ugyanez a problémám de szinte új(2 hónapos) a teljes hátsó kerék plusz a fogaskoszorú is. Kazettás agy van benne (Shimano FH-RM30) mégis ugyanígy mozog. Valaki valami?

2012. júl. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!