Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Van egy versenybringám szét...

Markboy95 kérdése:

Van egy versenybringám szét van szedve mert nincsen hozzá szelepem mert nem megy bele a hagyományos veresnybringa szelep és a kereke is kisebb mint a hagyományosé. Valahol lehet bele szelepet venni?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 13. 14:05
 1/3 anonim válasza:

Szerintem érdemes itt körülnézni : www.koliken.hu/kategoria/BF/

Ugyan nem olcsó de nagy a választék.

De szerintem bármelyik kerékpár boltban/szervizben is tudnak segíteni személyesen.

Ha meg nem kapsz szelepet, akkor egész gumibelsôt talán könnyebben találsz hozzá.

És ha kisebb, mint a hagyományos akkor valószínûleg 27"-os és azt már láttam néhány helyen.

2012. ápr. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"És ha kisebb, mint a hagyományos akkor valószínûleg 27"-os"

A 27"-es nagyobb, mint a hagyományos (28"-as). Nagy kavarás van a számozásban, az a lényeg, hogy a 27-esnek 630 mm az átmérője, a 28-asnak pedig 622. Vannak még ilyen kihalófélben levő méretek, nem csak ez a kettő létezik.

2012. ápr. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 claidheamohmor ***** válasza:
ööö... a 630-as is 28"-as, meg a 622-es is 28"-as... a 622-es értelemszerűen kisebb felniátmérőjű. Az, hogy nem megy bele a szelep, nem tudom, mire gondolsz pontosan, nekem a régi 630-as kerekeimben dunlop-szelep volt (szerintem te erre gondolsz "hagyományos versenybringa szelep"-ként), tudod, mint a kemping bicikliben :), a mostani országútimban meg presta-szelepek vannak, ezek kisebb átmérőjűek. (Ezen kívűl az autószelep használatos még a kerékpározás világában. Ez a legvastagabb). Neked valószínűleg presta-szelepes belső gumi kell (szingószelepnek is mondják), bár így látatlanban... egyébként a külső gumira rá kell legyen írva a méret, ezzel bemész a kerékpár-szaküzletbe, és adnak, amit kérsz :) De ha amúgy is szét van szedve, sétálj be az egész kerékkel :D
2012. ápr. 18. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!