Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt vegyek? Kell...

Milyen kerékpárt vegyek? Kell az összteleszkóp meg a tárcsafék? Többi lent!

Figyelt kérdés
180cm és kb 115kg-vagyok és abból a célból vennék kerékpárt hogy kb ahová csak tudok azzal menjek. Lenne rá 100ezrem max egy kicsivel több.
2012. ápr. 13. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
normál használatra nem kell össztelós, tárcsafékes gép. vegyél trekkinget, vagy citycrosst, esetleg egy fitness bringát.
2012. ápr. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

A tárcsafék azért jó mert szakadó esőben és sárban is tudsz fékezni megalkuvás nélkül, és akkor is tudsz ha a kerékben nyolcas van és akkor is ha 20 cm hóban tekersz. Ráadásul a tárcsaféknél elég egy vagy két ujjal húzás a fékezéshez, tehát a többi ujjaddal a kormányt tudod markolni, ezáltal a terep egyenetlenségei nem fogják kitépni a kezedből a kormányt nagy sebességnél sem.


Az első teleszkóp és a hátsó rugóstag arra jó, hogy akármekkora sebességgel is száguldozol egyenetlen terepen a két kerék mindig is a földhöz "tapad", nem pattog el, tehát nagyon jól tudod kezelni a kerékpárt, könnyen tudsz kanyarokban is száguldani.


A kerék állandó földhöz tapadását biztosító első és hátsó teleszkóp, ami tényleg elvégzi a feladatát is (és nem csak látszat Tesco-s kivitel) darabja 40 és 40 ezer forint minimum. Ehez jön első és hátsó tárcsafék szett ami minimum 30 ezer forint összesen.


Ebben a pillanatban 110 ezer forintnál járunk és van jó két féked, egy első teleszkópod és egy hátsó rugóstagod amire ugyan nem lehet panasz, de még ez nem egy bicikli, csupán pár alkatrész.


Városban tekerve semmi szükség tárcsafékre, semmi szükség első és hátsó teleszkópra sem.


Nincs tisztázva mit jelent az hogy: "ahová csak tudok azzal menjek." Netán otthon és munkahely között mennél csak? Tehát városban, aszfalton?


Mert aszfaltra/városba elég egy teljesen merev gép is ami kijön 100.000 forintból, raksz rá vékony gumikat, aztán hajrá. Meg lehet hogy amúgy is ellopnák ha nem zárod le.


Egy jó városi kerékpár kijön 100 ezer forintból. Egy nem annyira rossz terepre való kerékpár kijön 300 ezer forintból.


Városival nem tudsz terepen jól menni, terepre való kerékpárral aszfalton tekerni erőpocsékolás. A széles terepgumik valamint az első hátsó teló elnyeli a terekés elejét.


Kerékpár egy drága dolog, mármint a jó. Fost meg nem érdemes venni, de pld én is legalább vettem négy fos kerékpárt darabja 50 ezer forintért mire rájöttem hogy erre érdemes költeni mert az én jövőm a kerékpározás.


Azóta 7 éve van egy drága de jó terepezős bicóm ami csak karbantartást igényel, valamint egy lepukkant fos városi merev vázasom aminél azt sem bánom hogy ha ellopják.


A terepezős jó akár az Alpokba is a városi meg átdöcög velem a kátyúkon a munkahelyig/boltba.

2012. ápr. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Húú ez nagyon bő válasz:D

A te kétdésedre válaszolva pedig nem. A célom az lenne hogy ne a gép elött töltsem hétköznapjaimat hanem a marátnőmmel eltekerjünk egy kitűzött helyre. Ami a terepet illeti előfordul majd nem 1x hogy nem aszfalton hanem földúton köveken kell majd tekerni. A teleszkópok azért jutottak eszembe mert van egy Mongoose MTB a háznál ami első teleszkópos ami szép és jó de ha pl patkáról megyek le és elfelejtek ráállni a pedálokra akkor igencsak kellemetlen élményben van részem:D A tárcsafékkel úgy vagyok hogy ha lehet akkor lesz rajta de nem halok bele ha mégsem.

2012. ápr. 13. 22:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100ból nem kapsz olyan össztelós bringát, ami használható is hosszú távon. Akkor már jobban jársz, ha elviszed azt a Mongoose-t szervizbe, nézzék át, amit kell, cseréljék, és legfeljebb nem felejtesz el ráállni a pedálra. Én is egy hasonló bringával cipelem a 120 kilómat, és eddig elvitt mindenhova :)
2012. ápr. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Caprine voyage trekking



Nemrég vettük és nagyon jó!

2012. ápr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Meglesem köszi
2012. ápr. 15. 01:00
 7/8 anonim ***** válasza:

100 000 forinért ne álmodj jó bringárol . Tárcsaféket , össztelót felejtsd el ! Ennyiért csak a legócskábbakat adják...

MTB-ot sem jó választani , ha ha nem terepezel .

ha jót akarsz , akkor tegyél hozzá még 50 000 forintot , és úgy már tudsz minőséget választani . Persze tárcsafék , és összteló nélkül .

2012. máj. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Cube Analog 200 ezerért:) Jó vétel?:D
2012. máj. 17. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!