Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szerintetek egy hagyományos...

Szerintetek egy hagyományos (gondolom 28"-as) városi bicikli megfelelő nekem?

Figyelt kérdés

Mindössze 158cm magas lány vagyok és az is szempont, hogy viszonylag könnyen fel tudjam pakolni a vonatra a bicajt, ha úgy alakul.


Leginkább rövidebb távokon városban használnám, esetleg egyszer-kétszer egyik városból a másikba :)

Eddig egy egyszerű mountain bike-om volt. Egy városi bicaj könnyebb, vagy nehezebb annál?


Egy régebbi, egyszerű, hagyományos biciklit szeretnék :)



2012. ápr. 30. 23:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Van vázméret, meg kerékméret. A felnőtt biciklik kerékmérete 26-28 hüvelyk. A mountain bike-ok általában 26-osok, a 28-as méret a túrabiciklikre meg az országúti kerékpárokra jellemző.


Ami a vázméretet illeti, akkor jó, ha az ülésen ülve a pedált sarokkal is tudod tekerni. Persze nem így kell, de így biztos, hogy a lábfejed első része kényelmesen leér a pedál legalsó állásába. Ha férfivázas a bicikli, fontos, hogy tudj úgy a földön állni, hogy a váz a két lábad között van.


Lehet kifejezetten városi (city-) bicikliket kapni. Ezek kényelmes testhelyzetet tesznek lehetővé tekerés közben, könnyű a le- és felszállás, felszeretségük teljes. De a sebességfokozatok száma ezeknél erősen korlátozott, ha többsebességesek egyáltalán.

2012. ápr. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tudom, hogy milyen bicajok léteznek, lehet, hogy nem voltam elég érthető, de arra gondoltam, hogy egy sima egyszerű városi bicaj (régebbiek, mint pl egy csepel), amik általában mind egyforma méretű, ha jól tudom 28"-as kerékkel jönnek, szerintetek megfelelnek-e egy hozzám hasonló alacsony lánynak és súlyra könnyebbek, vagy nehezebbek, mint egy átlagos (olcsóbb) monti?
2012. ápr. 30. 23:41
 3/11 A kérdező kommentje:
ilyesmire gondoltam: [link]
2012. máj. 1. 00:09
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy lényegesen könnyebb lenne. Hogy mennyire érne le a lábad, nem tudom. Ha nem tudod kipróbálni, kérdezd meg a nyeregcső méretét.
2012. máj. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 claidheamohmor ***** válasza:

Hát nézd, elég kicsi vagy, ezek a régi csepelek meg általában egy méretben készültek, olyan 56-os körüliek, ami mondjuk országúti stílusban nekem is nagy (173 cm vagyok), viszont ilyen kiépítésben egy hajlított kormánnyal, teljesen leeresztett nyereggel neked jó lehet, hogy könnyű nem lesz, az biztos :)

Az, hogy milyen nehéz, sok mindentől függ, a képen látható bicikli acélvázas, szinte minden alkatrész acél rajta. Nehezebb, mint egy aluvázas monti, könnyített felszereléssel :) Ha sokat akarsz vonatozni vele, nézhetsz egy foldingot (pl. összehajtható camping - az is elég retro), ami összehajtva már csomagnak számít, és nem kell bringajegyet venni neki :)

2012. máj. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 claidheamohmor ***** válasza:
Ja, Achilles válaszához annyit szeretnék csak hozzáfűzni, hogy a férfiváz a két lába között van, igen, de úgy, hogy ha a földön állsz két lábbal, és a lábad közt van a bicikli, akkor a felső vázcső a kis micsodád alatt legyen vagy 5 (de inkább 10) centivel :) Női vázasnál ez nem releváns. Amúgy a női vázasok picivel nehezebbek a férfivázasoknál, az eltérő vázgeometria miatt kell bele tenni némi plusz erősítést. Ha viszont szoknyában akarsz tekerni, akkor neked ilyen kell (imádom a szoknyában tekerő nőket :D) Csajos kerékpáros témában nézz körül itt: [link]
2012. máj. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 claidheamohmor ***** válasza:
Amúgy hová való vagy? Mert tudok egy boltot, ahol most árulnak egy icipici, használt, fehér színű, retro Bianchi országútit :).
2012. máj. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

claidheamohmor, köszönöm válaszod!!!


Tiniként amúgy békebeli biciklivel jártam suliba, vasból volt az egész, és volt rajta szoknyavédő (vászon!!!), egyébként annál úgy oldottam meg, hogy a pedálról ültem fel az ülésre és nekem az kényelmesen és gyorsan ment viszonylag, úgyhogy remélhetőleg ez is menni fog.

Szerintem a montim is acélvázas volt, amúgy, mert majdnem egy súlyban voltak a békebeli bringával :).

Vészesen sokat nem vonatozom azért, de előfordul néha...

2012. máj. 10. 22:36
 9/11 claidheamohmor ***** válasza:
Na és, mire jutottál? :)
2012. máj. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Egy teljesen hagyományos Puch bicajom lett végül, nagyon szép és már nem is értem, hogy mit aggódtam, hogy túl nagy lenne, mert egyáltalán nem az :)

Akár még szoknyában bicajozásra is alkalmas :D

2012. máj. 20. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!