Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 3 nap alatt 188 km-t 14...

3 nap alatt 188 km-t 14 évesen tekerni az jó erdemény?

Figyelt kérdés

1. nap (szombat) Edelény - Szendrő

25 négyzetméter gazos füvet nyíryam le

kb. 31 km

idő: kb. 1,5 óra

2. nap (hétfő) Edelény - Aggtelek

táv: 100,65 km

átlagseb.: 22,0 km/h

Idő: 4:34:47

max. sebesség: 54,6 km/h

3. nap (kedd) Edelény - Rakacai-tó

üdülőtelep (with szaszkó)

táv: 52. 742 km

átlagseb. 19.9

idő: 2:39:28

max. sebesség: 49.7 km/h

Összesen 188,85 km és kb. 8,5 óra (3

nap) :D


és egy 50000 ft alatti mtb-vel.



2012. máj. 4. 15:29
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
De most ha megyek 30-40 km-t, az unalmas. A környéken már 40 km-es távolságban már mindenhol voltam. Az lenne jó, ha mndjuk kocsivall kimennénk valahova (messzire), és ott mennék 30-40 km-t. De mivel ezt nemtehetem meg, ezért Edelényből el kell menni kerékpárral mondjuk Aggtelekre, mert ott izgalmasabb, meg jobb is kerékpározni.
2012. máj. 7. 14:51
 12/25 anonim válasza:
ez annyira nagy szám?:O mi naponta megyünk ennyit amikor túrán vagyunk.
2012. máj. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
és hány éve kerékpározol? milyen biciglid van?
2012. máj. 8. 06:42
 14/25 Linkoln ***** válasza:

Jó de azért ne szálj el, mentünk a rokonokhoz a mátrába alföldről vonat helyett kipróbáltuk a biciklit, egy nap alatt 172km és még a 12éves húgom is kibirta 7000ftos biciklivel amit németből hoztunk.

Most nem azért írom hogy leszoljalak, tényleg!

Csak jóez de azért még húzz bele ha komolyan érdekel.

2012. jún. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Linkoln ***** válasza:

Kiegészítve magam, a bringa is szűmít, de inkább csak az hogy monti e, két monti közt nagy különbsééget nemfogsz találni ha kereke kemény, lánc olajos, onnan már sok különbség nincsen.

Jah meg legyen kihúzva az ülés, majdnem nyújtott lábig, az fontos, különben a segged is elfárad és a térded sem fogja szeretni, leggyakorib hiba montiknál hogy leengedett üléssel hajtanak.

Bár gondolom ez nálad nem áll fenn.

2012. jún. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

Összeraktam egy országútit, ami vasárnap lett kész ( 3 napja), és már több mint 90 km van benne, és még pénteken tervezek 40 km-t. Nyáron remélem tudok menni 4000 km, vagy nem, de heti 150 km, biztosan lesz. Jó ez az országúti, csak hosszútávokon nemnagyon jó. legutóbbi kerékpározásom:

avs: 26,7

tm: 47:49

dst: 21.377 km

A szintkülonbség jelentéktelen, de sok kis part, és lejtő van.

2012. jún. 20. 20:35
 17/25 Brain Storming ***** válasza:

Válassz ki egy közepesen hosszú útszakaszt, és azokat mért le rendszeresen. vagy többet is: pl. 10, 20, 40 km-t. És inkább arra törekedj, h ezek egyre jobbak legyenek. Kezdő szinten ne tűzz ki túl nagyratörő célt, inkább előbb azt, h megtudd, h mi az adott távokon a legjobb átlagteljesítményed.


Az összehasonlításokhoz egy kis segítség:

[link]


Az egy úton elért max sebességgel ne is törődj: egy tekerésen a legtöbben fel tudják tekerni az órát 40-50 fölé is, aztán meg 20 körül dülöngélnek... Az átlagsebesség a lényeg, de itt sem a kaputól-kapuig mért, hanem a pontosan ismert távokon másodpercre pontosan mért eredmények. Ezek ismerete azonban csak akkor fog magasabb teljesítményre ösztönözni, ha pontos feljegyzéseket készítesz róluk, úgy, h rendszeresen össze tudd őket hasonlítani. ha rendszeresen tekersz, sprintelgetsz, tartósan tartasz magas tempót egyre hosszabb távokon, akkor havonta láthatóak lesznek a javulások.


Ha további ösztönzőket akarsz, akkor nézz utána, h a korosztályok kerékpáros sportolói milyen távokon milyen eredményeket mennek, és azoknak a 75-80% szintjére lődd be a célokat. Rengeteg kerékpáros versenyeredmény van fenn a neten.


Jó munkát!

2012. jún. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Brain Storming ***** válasza:

Jut eszembe!


Holnap - 21. - menj el Felsőzsolcára! Ott tartják a Igazolt és amatőr Időfutam Országos Bajnokság-ot:

[link]


Első látásra lehet h el fog rettenteni, amit ott látsz, de mindenképpen tanulságos lehet: az ország legelvetemültebb és talán legkomolyabb kerékpárosai lesznek ott.

2012. jún. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Linkoln ***** válasza:
Az országúti pont hosszútávra a jó, próbáld ki állítsd be tökéletesre a magasságot kormánytávot magasságát ülés hátratoltságát stb, és olyan lábfordulattal tekerj hogy egyszerre fáradjon a tüdőd és a lábad és tekerhetsz akár 200km-t is élvezni fogod.
2012. jún. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Elkezdtem edzésnaplót csinálni és már megtelt egy oldal. Javulások még nemtudok megállapítani, mert még egy hónapja kezdtem el. De olyat csináltam, hogy a közelben van egy 309 m magas domb, amiről kb. 500 m-en keresztül jön le az út 170 m -es szintkülönbséggel, helyenként 15%-os a lejtő. Itt tavaly montival lefele kivittem a 74,2 km/h-t, ami szerintem nem annyira rossz. Szóval ezen a helyen tavaly szinte hetente jártam tavaly, és sohasem sikerült megállás nélkül feltekerbi, csak akkor amikor nemrég voltunk ott. Sajnos nemtudtam volna elmenni ma Felsőzsolcára, mivel szlovákiában, Szádelőben voltunk túrázni gyalog.
2012. jún. 21. 17:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!