Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 3 nap alatt 188 km-t 14...

3 nap alatt 188 km-t 14 évesen tekerni az jó erdemény?

Figyelt kérdés

1. nap (szombat) Edelény - Szendrő

25 négyzetméter gazos füvet nyíryam le

kb. 31 km

idő: kb. 1,5 óra

2. nap (hétfő) Edelény - Aggtelek

táv: 100,65 km

átlagseb.: 22,0 km/h

Idő: 4:34:47

max. sebesség: 54,6 km/h

3. nap (kedd) Edelény - Rakacai-tó

üdülőtelep (with szaszkó)

táv: 52. 742 km

átlagseb. 19.9

idő: 2:39:28

max. sebesség: 49.7 km/h

Összesen 188,85 km és kb. 8,5 óra (3

nap) :D


és egy 50000 ft alatti mtb-vel.



2012. máj. 4. 15:29
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Az hogy az országútival gyorsan lehet menni, de én úgyérzem hogy a súlypont főleg a kezemen van, és elsősorban azért nemkényelmes, mert nagyon felfele kell nézni, és a kezem már 10 km után elfárad.
2012. jún. 21. 17:04
 22/25 Linkoln ***** válasza:

Attól függ hogy hol fogod, de megfogod szokni, remélem, ha nem akkor túl le van engedve a kormány, bár ezt kétlem.

Hol fáj a kezed? A csuklód? Vagy a vállad?

Egyébként az igaz hogy elég nehézkes előrenézni :D

Örülök neki hogy van szép nagy domb a közeledben, nálam csak alföld van mindenfelé...

pedig nemárt a hegyi edzés is.

[link]

itt elolvashatod hogy milyen típusú edzések vannak főleg, csak segít finomítani az edzéseden.

Egy hónap elég jó, akkor már gondolom kezded megszokni.

A legjobbakat.

2012. jún. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 Brain Storming ***** válasza:

# 20/22


Sztem ezen a szinten ne a lejtőmenettel kísérletezz, mert ez még veszélyes, másik meg, hogy szinte semmit nem mond az, h lejtmenetben mennyire gyorsul fel a bicikli - ezen a ponton éppen a túlsúlyos bringázók vannak előnyben:)


Felmérést vagy sík terepen, vagy kissé emelkedős útszakaszon érdemes végezni - a lejtők mindig csalókák ilyenkor, mert ha beletekersz, sokkal gyorsabban tudsz menni, mint akárhol sík terepen, ha pedig nem tekersz, csak rápihensz, na az megint nem a teljesítményedet méri, mivel akkor csak pörög az órán, te meg nem csinálsz semmit.


Eleinte jó darabig hullámzik a teljesítmény, fel-le, és érdemes pl. 4-5 ugyanazon távon mért, egymást követő edzésekből származó időkből átlagot számolni.


Néha az idő nem sokat mond, én is általában az adott, meghatározott távokon való átlagsebességeimet szoktam nézni és összehasonlítani.


ha már sok edzésadatod van, akkor kialakul majd pl. egy rövidtávú sprint sebesség, egy hosszútávú állóképességi átlagsebesség, és egy utazósebesség (amivel a bemelegítés után úgy általában a fordítókkal, kanyarokkal, stb. megteszed a távokat), stb.


Az alapozási időszakban én általában a 10km, 30 perc, 20 km, 30 km, 60 perces időmet szoktam számon tartani az indulás után. Az a jó, ha a bemelegítés után az edzésed végéig nem csökken az átlagsebességed az egymást követő mért szakaszoknál. Az jelzi az edzettséged, h van egy tempó, amit hosszútávon képes vagy tartani.


Azt is belőheted, h kitűzöl egy átlagsebességet, és azt igyexel minél tovább tartani. ha eddig még nem tekertél 30 km/h-val egy teljes órát (2 perc/km), akkor ez legyen az alapcél.


(Sokan kérdezik itt, h mekkora edzést jelent a biciklizés: nos, ha az ember nem teker min. 30-32 km/h-s átlaggal 30 percet, nincs túl komoly edzéshatás - a sportolói teljesítmény efölött kezdődik.)


A tüdőd már megvan ezekhez, mostmár gyorsítani kell!!! ):o)


Hajrá!


A beállításhoz legegyszerűbb, ha egy biciklis boltban kérsz segítséget - ott szakszerűen fognak segíteni, sztem ingyen.

2012. jún. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, majd lesz valami!
2012. jún. 22. 08:11
 25/25 Linkoln ***** válasza:

Jah lefelé ne repessz az úgysem edz, de szerintem ott ő felhajtani akar.

És az időkről én is csak azt tudom mondani hogy nem teljesen korrektek hiszen egyik nap mondjuk oldalba kapod a szelet vagy nincs is másik nap full szembe forduláskor hátba, illetve sokat számít az út minősége, az hogy pp mennyire vagy energikius.

Én amikor kezdtem elég durván anaerob edzéssel kezdtem hogy hamar bejárassam a tüdőm és állóképességem de egy hónapig csak ingált az átlagom, 3 hét alatt teljesen kifáradt a combizmom és akkor lement egy olyan minimumra ami kb annyi volt amennyivel kezdtem edzeni, de amint kipihente magát a combom és bejáródott kb mégegy hónap akkor már láttam kb 1 km/h-s átlagnövekedést ami elég meggyőző volt.

2012. jún. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!