Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Karbon vagy Alumínium váz a...

Karbon vagy Alumínium váz a strapabíróbb és melyik a merevebb?

Figyelt kérdés
2012. máj. 6. 20:29
 1/10 anonim válasza:
71%
mind2 strapabírobb, de de a kettő közül a karbon a jobb és a drágább is
2012. máj. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

JÓ MINŐSÉGI karbon váz-merevebb így nem nyeli el a rezgéseket csak ha versenyző vagy akkor használd mert ha nem össztelós a gép akkor biztos h nem lesz gond a veseköveiddel (szétráz) és könnyebb

a strapabíróság sok mindentől függ de szerintem kb ugyanolyan tartós és strapabíró mind2 de még az alu ilyen szempontból lehet hogy jobb

na de ami a leglényegesebb egy kva jó alu váz annyi mint egy óccóó karbon

2012. máj. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]

No comment...

2012. máj. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem még egyiket sem sikerült eltörnöm. A legidősebb alu vázamban kb. 45-50.000 km van, a karbonban 8.000 lehet. Az alu öregszik, puhább lesz, de karbon elve merevebb. Majdnem akkora a különbség, mint acél és az alu között.

Sok hobbistának már az alu is túl rázót. A karbon igazi kínpad.

DE! Ez az én véleményem, egy karbon gép alapján. Viszont erről mindenhol azt írták, hogy karbonhoz képest is merev.

2012. máj. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 claidheamohmor ***** válasza:
49%

Én meg azt mondom, hogy karbont két esetben vegyél:

1. Versenyzel

2. Milliomos vagy, és rajolni akarsz.


-kommuternek acél, alu

-túrázni, edzeni, vasárnap biciklizni alu


A karbon könnyebb, kb. ugyanolyan merevek, összetörni - hát, egyszer egy versenyen két srác ütközött (sz@rul volt megszervezve, egy kanyart visszavezettek ugyanabba kereszteződésbe, a vége még bent volt, az eleje már visszaért), ott darabokra tört a karbonváz. Ha eltörik, nem javítható, egy alut itt-ott még meg lehet hegeszteni. Az aluvázhoz képest tényleg csak akkor éri meg, ha a szponzorok fizetik :) (nyilván ha nem gond neked 5-700.000-et kifizetni egy alsó-középkategóriás vagy használt fullkarbon bicikliért, akkor más a helyzet)

Írták itt, hogy strapabíróbb, meg drágább, meg jobb...

Ebből a háromból csak a "drágább" igaz. A technológia fejlődik, de még ott azért nem tart megbízhatóságban, mint a fémek.

2012. máj. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 claidheamohmor ***** válasza:
Ja, mondják, hogy a karbon talán merevebb kicsit, lehetséges. Ez azonban nagyban függ a vázgeometriától is.
2012. máj. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én karbon vázam alu stílusú alsó csővel rendelkezik, a homlokcsőnél és a középrésznél pedig van benne anyag... Nem kicsit hatékonyabb az alunál. De annyival kényelmetlenebb is. Tehát csak akkor érdemes venni, ha a sebesség számít.
2012. máj. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, még annyit fűznék hozzá, hogy országúti kerékpárról lenne szó.
2012. máj. 7. 14:42
 9/10 claidheamohmor ***** válasza:

Annyit még, hogy ha valami különleges(hagyományos geometriájú és kétkerekű), de időtálló darabot akarsz, és van rá zseton, akkor nézz körül a titánvázak között - karbon helyett én egy szép custom titánvázat vennék (mármint ugyanannyi pénzért).


Érdekességek:


Karbon:

[link]

Egyébként számtalan gyártó foglalkozik karbonnal, divat lett. Pinarello, Orbea, Trek, sarki fűszeres, stb.


Titán:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Enduro, dirt meg hasonló témában meg nézz körül, mondjuk Nicolai-ék háza táján :D

[link]

2012. máj. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Karbonra sincs pénzem jelenleg, csak érdeklődni szerettem volna, hogy megéri e alumínium vázasat vennem vagy egy olcsóbb karbont. Viszont akkor szerintem maradok egy jól felszerelt alumíniumvázas mellett.
2012. máj. 7. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!