Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Miért vagyok ilyen lusta?...

Miért vagyok ilyen lusta? Mennyit kéne bringáznom hetente, hogy egy idő után már hiányozzon?

Figyelt kérdés
Kicsit nagy a seggem és abból is szeretnék leadni, de alig bírok nekiállni tekerni egyet, nagyon ellustultam.

2012. máj. 15. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudhatjuk, hogy miért vagy lusta, de végezd heti min. 3-szor és ha majd megy le zsírból, akkor az motiválni fog.:)
2012. máj. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hallgass zenét közben vagy menj olyan környékre, ahol szeretsz lenni/érdekes(ebb)a táj.
2012. máj. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Imádok tekerni mindenhol, szeretem a tájat is. Csak elindulni nehéz, meg a rendszerességet tartani. A zene jó ötlet, el is felejtettem, köszi! Eltereli a figyelmemet és gyorsabbnak tűnik az út.
2012. máj. 15. 22:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Van egy olyan mendemonda (vagy sem), ami arról szól, h 21 napig kell csinálni valamit ahhoz, hogy szokássá váljon, berögzüljön. Próbáld ki, lehet, hogy bejön. :)
2012. máj. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Brain Storming ***** válasza:

Vannak trükkök - pl. válasz ki egy jó távoli, de "kellemes" célpontot, ami mindig és kényelmesen megközelíthető biciklivel - ez lehet akár egy cukrászda is egy szép helyen ):o).


Másik módszer az, h elindulsz egy irányba, és min 20 percig tekersz arra, és csak akkor fordulsz vissza: ekkor biztos, h legalább 40 percet fogsz tekerni.


Indulj el társaságban, de az is jó, ha egy nem közeli barátot látogatsz meg rendszeresen biciklivel.


Válasz egy kör-útvonalat, ami legalább 25-30 perc, mérd le az idődet, azután minden alkalommal nézd az időt és próbáld meg javítani.


A zene nagyon jó ötlet - de zenével a füleden nagyon körültekintően kell tekerned!


Jó bicajozást!


És még egy tipp: ha a fenekedet akarod fejleszteni, fogyasztani, akkor a minél magasabb ülés-pozíciót tudom javasolni: minél inkább előre dől a felsőtested, annál nagyobb munkát tud végezni a nagy farizom (lásd a versenybiciklisek alsófogását, ami nemcsak a légellenállást csökkenti, hanem nagyobb előfeszítést ad a nagy farizomnak, amitől az nagyobbat tud húzni).

2012. máj. 16. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! A zenével nem lesz gond, erdőben tekerek, egy körút már megvan ami tetszik, 12 kilóméter, 49 perc alatt tettem meg legutóbb, de nem is siettem, meg van benne 2-3 olyan emelkedő, hogy rendesen kiveszi az energiámat. Van ez a Runkeeper androidra, GPS-es program, rögzít és mér is.
2012. máj. 16. 09:16
 7/7 Kamarás Zoltán válasza:
Az se lenne utolsó dolog, ha közlekedési eszköznek használnád;) Azzal mennél suliba például. Amit a többiek írtak, az is tuti, lényeg, hogy indulj el, aztán valahogy haza kell érned, bringát se hagyhatod ott, gyalog lassabb, érted!;D Én kényelmi szempontból szoktam biciklizni, gyorsabb, mint gyalogosan, tovább aludhatok... Sok indokot lehet találni:)
2012. máj. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!