Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit csináltok, hogy ne törje...

Mit csináltok, hogy ne törje fel a nyereg a feneketek?

Figyelt kérdés

Tegnap letekertem egyhuzamban 38 km-t, első teleszkópos MTB-vel. Nem olyan nagy táv. Betétes gatya volt rajtam, a nyeregcsövem teleszkópos. Mégis úgy feltörte a nyereg a hátsómat, hogy ma is alig tudok ráülni.

Mi tehetnék még, hogy ne törje fel? Nektek is szokta?


2012. jún. 5. 09:23
 1/10 Smartguy86 ***** válasza:
100%
2012. jún. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90 %, hogy a nyerged rossz, nem illeszkedik megfelelően. Menj be egy jó bicikliboltba, ott tudnak megfelelőt adni, mert a formája sem mindegy ám! És nem a legpuhább és legultramaxiselés a legjobb, mert azokon nem tud a seggcsontod rendesen felülni, így a lágy részeken támaszt alá, ami egy idő után eléggé fájdalmas.
2012. jún. 5. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem nevezném puhának és nem zselés.

Csak azért furcsa, mert időnként tör, máskor meg hosszabb távokon sem.

Lehet, hogy hosszabb kihagyás után újra hozzá kell szokni?

2012. jún. 5. 09:37
 4/10 anonim ***** válasza:

"Lehet, hogy hosszabb kihagyás után újra hozzá kell szokni?"


Pontosan.

2012. jún. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nekem törte, és kicsit előrébbdöntöttem a nyerget. Úgy sokkal jobb volt.
2012. jún. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ezt az előrébb döntést is kipróbálom.

2012. jún. 5. 10:16
 7/10 A kérdező kommentje:

Na, ma is tekertem pár km-t. Úgy fájt a hátsóm, hogy nem tudtam ráülni. Szinte végig kiállva tekertem.

Így a nyereg megdöntésének a hatását nem nagyon tudtam megtapasztalni. De mégis jó lesz így, mert így az ülőgumóimra is jut nyomás. Eddig szinte csak a lában között nyomott a nyereg.

2012. jún. 5. 14:17
 8/10 anonim ***** válasza:

"Eddig szinte csak a lában között nyomott a nyereg."


Akkor eddig tényleg nem volt jó, alapvetően az ülőgumóidra kéne a nyomásnak jutni.

2012. jún. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Valóban. Mindenhol szinte azt olvastam, hogy kb. vízszintesnek kell lennie. Évekig így is használtam. Most kicsit megdöntöttem előre felé. Majd letesztelem, hogy így jobb-e. :)
2012. jún. 5. 18:32
 10/10 Krisz85 ***** válasza:
100%

Azért el szeretnék oszlatni pár tévhitet, mert vannak zavarok a fejekben.


Több oka lehet:


az elején kényelmetlen a nyereg még nem szoktál hozzá, elvileg pár száz km után hozzászoksz még ha újrakezdő vagy akkor is.

Van hogy a betétes gatya bélése okozza, ez a legritkább eset, próbáld ki nélküle is.

A kerékpárnyereg beállítása a rossz, na ez a leggyakoribb:


-nyereghossz: ez a legkevésbé zavaró dolog, igazából nagy jelentősége nincs, hacsak nem vagy 220 centi,

-nyeregszélesség: a fenékcsontok, vagyis az ülőgumóid, ahol a combcsont a medencébe csatlakozik- na ennek a távolsága befolyásolja a nyeregszélesség megválasztását és a kényelmet is, és nem függ össze a csípőd szélességével sem, egyénenként eltérő, mérni kell, vannak boltok ahol rá kell ülni egy ilyen zselés párnára és lemérik hogy mi a legjobb, a két seggcsont között helyezkedik el a gát és a lágy szöveti rész, ami igencsak el van látva erekkel + artéria is ott fut, na mármost ha ezen területre nehezeik a test tömegéből adódó erő és nyomás, akkor bizony tud produkálni dolgokat, úgy hogy szikrát szór a szemed - tapasztalat- ezek: lábak zsibbadása, nemi szervek zsibbadása, alhasi fájdalom és hát brutál kényelmetlen. Ennek kiküszöbölésére két dolog: az egyik, hogy megfeleően széles nyerget veszel, a másik hogy igyekszel olyan nyerget beszerezni, ahol a gát vagyis a két seggcsont közötti részre eső felületen mélyedés van, vagy nincs is semmi lásd pl Selle smp nyergek. Ami ilyen az már megfelelően zselézett is, kiéve persze a verseny nyergek ahol ez nem szempont, mivel ott a tömeg számít a kényelem rovására is akár.


[link]


Nyereg magassága: ezt általában nem hibázzák el, de azért néha látni horror embereket béka feneke alatti nyereg magassággal. A legjobb, ha a nyereg annyira magas, hogy a hajtókar 12-6 óra pozicíóban állítva az alsó lábad a pedálon, és a térded enyhén behajlítva van, úgy hogy tekerés közben nem billen ki a csípőd, na akkor jó, ilyenkor nem ér le a lábad a pedálról ami egyáltalán nem baj, sőt jó, ilyenkor egyrészt nem megy szét a térded, nem kopik úgy, másrészt így vagy a leggyorsabb, harmadrészt pedig a seggcsontod is ideális helyzetbe kerül és kevesebb nyomás nehezedik a gátra, és ha még a nyereg is jó....nincs fájdalom.


[link]


-nyereg hosszanti pozicíója, hajtókar 3 óra - 9 óra állásban vízszintesen, a lábfej csontja a pedál tengeléynek függőleges síkjában van, vagy spd becsatolva, és a térded hajlási tengelye függőleges irányban vagy az elülső pedál tengeélyvel egy síkban van,vagy egy picit átmegy felette:


[link]


-nyeregdőlésszög: na itt van a legnagyobb félreértés, hogy álljon, hogy ne álljon. Két verzió van: az egyik a vízszintes, vagy enyhén pár fokkal orral felfelé állított. Miért? ha orral lefelé állítod még ha nem is érzed a csúszni fogsz előre a nyeregben így észrevétlenül a combjaidnak nem a tekerést és a hajtást kell végezniük, hanem a saját tested megtartását, kvázi állsz a bringán, hamarabb elfáradsz és semmivel se kényelmesebb, ellenben vízszintesen vagy pár fokkal megemelt orral nem tartod magad és a lábizmaid csak az erő leadását szolgálják.


Remélem tudtam segíteni.


hátszelet

2012. jún. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!