Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ha naponta biciklizek kb.20-25...

Ha naponta biciklizek kb.20-25 percet, az segít megtartani mostani súlyomat, illetve ez fedezi napi mozgásszükségletem?

Figyelt kérdés
Nem akarok fogyni, csak egészséges és karcsú maradni.

2012. jún. 19. 08:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Persze a táplálkozásra figyelek, de azon kivül ez így jó?
2012. jún. 19. 08:43
 2/5 anonim ***** válasza:
Csodát ne várj ettől, de a semminél jobb.
2012. jún. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tempó is számít. Mekkora távot szoktál megtenni? Ha legalább 10 km-t megteszel és a végére kellemesen elfáradsz, akkor elég lehet, de szerintem jobb lenne kicsit több, mondjuk 15 km. Azért a mostani melegben nem kell túlzásba esni, ilyenkor elég a 20 perc is.


Az, segít-e megtartani az alakodat, nagyon sok tényezőtől függ. A mozgással energiát használsz fel és kicsit izmosodhatsz is tőle, ez jót tesz. Viszont ha éhes leszel miatta és lényegesen többet eszel utána, akkor ettől a plusz evéstől hízhatsz. Ez utóbbi szerintem alkati kérdés, nekem nincs ilyen problémám, de ismerek olyat, akinek van.

2012. jún. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Viszonylag gyors tempóban szoktam biciklizni. A távot nem számolom, de 20 percig rendesen tekerek. Nem leszek tőle éhesebb, akkor ez így elég mozgás??
2012. jún. 19. 11:36
 5/5 Brain Storming ***** válasza:

SAjnos biciklizéssel 20-25 perc inkább bemelegítésnek elég, hacsak nem úgy tekersz, h minden pedálcsapásnál érzed az ellenállást, és nem csak a lábad pörög, hanem az egész tested részt vesz a tekerésben. Amíg el nem kezdesz izzadni, és persze lihegni, vagyis nem érzed úgy, h kénytelen vagy ritmikusan venni a levegőt, h kiszellőztesd a tüdődet, különben légszomjad lenne... szóval ezekig a "tünetekig" nincs különösebb edzőhatás, de sztem még különösebb, számottevő kondíciótartó hatás sem.


Ha ugyanennyit kocogsz, az sokkal többet jelent. Az valóban fedezi a napi mozgásszükségletet. A biciklizés inkább már a hosszútávú túrázói szinten jelent kondicionálást, alapvetően pedig az aktív sportolói szint az, ami a napi mozgásszükségletet biciklizéssel ki tudja elégíteni.

2012. jún. 20. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!