Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Biciklizés vs térd?

Biciklizés vs térd?

Figyelt kérdés
Fogyni szeretnék. Sokáig futottam annak idején , meg elkezdtem most is újra a fogyás céljából de sajnos a térdeim nem igazán bírják.Arra gondoltam eljárok spinningre vagy van egy használom az itthoni szoba biciklit, de nem tudom hogy ez mennyire terhelné meg a térdeim :S Sajnos elég vacakul vagyok összerakva. Szabad így vagy ink felejtős ez is ? :(

2012. júl. 16. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:

túlsúllyal futás cseszi szét a térdet a legjobban.


spinning jó lesz.

2012. júl. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Két dolog van: inkább gyorsabban pörgetős, "kisebb", hegyi áttétellel menj, mint "nagy" áttétellel. Hidegben pedig vigyázz, hogy ne hűljön ki a térded. Ezek azért fontosak, mert a térdízületnek is van belső "kenése", és ha ezeket betartod, akkor jobban fog működni.


Az utóbbi szobabiciklizéskor fel sem merül. Előbbi pedig csak a váltós bicikliken, spinningnél kevésbé (egy szobabiciklin pedig talán azt jelenti, hogy érdemes kisebb ellenállással, de gyorsabban tekerni), esetleg a kiállva tekerést érdemes hanyagolni eleinte (vagy erről az edző véleményét kikérni).


Ha ezekre figyelsz, akkor semmi baja nem lesz a térdednek. Sőt, a mozgás állítólag jót tesz az ízületnek (állítólag a kopást nem a túl sok mozgás okozza).

2012. júl. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
drwa
2012. júl. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!