Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen felszerelés szükséges...

Milyen felszerelés szükséges egy kerékpártúrára?

Figyelt kérdés
200 km lenne. Szerintetek pl. a gumibelső fontos?
2012. júl. 18. 13:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mi tavaly abszolút zöldfülű amatőrökként megtettünk egy Balcsi kört alternatív útvonalon, szóval a végén 296 km lett belőle.

Vittünk két tarcsi belsőt, amire szerencsére nem volt szükség. A túra előtt elvittük a cangát teljes generálra illetve a megkopott külsőket is lecseréltük. Mi, mint hétköznapi kerékpárosok a legjobban a bicajra szerelhető táska tartót hiányoltuk. Vittünk ugyan, de nem volt jó egyik kerékpárra se... Néhány alapvető szerszám sem árt, de ha belső van akkor azok is kellenek. Illetve egy kis kézi pumpa. Érdemes a leeresztett gumit felfújni előbb és megnézni, hogy milyen gyorsan ereszt le, mert így át lehet vegetálni hosszú km-eket.

2012. júl. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

1-2 belső,pumpa,alapszerszámok(20 funkcios marok szerszám)

sok ital,esőkabi.ezek nálam egy pöttöm nyereg tasiban és a hátizsákban elférnek.

ja.belső ragasztó,láncbontó.

2012. júl. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
200km tarthat 5 órán át, de akár 5 napon át is, vagy akár még több. Nagyon nem mindegy. Szerszámokat amúgy nem érdemes mindenkinek elvinni ugyanazt. Belsőt mindenképpen vinnék, hisz defektet javítgatni, ragasztó száradását várni (mindezt esetleg egy nagy esőben) nem élmény.
2012. júl. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
200 km 5 órán át? megnézném azt az embert, aki 5 órán át hegyen völgyön át, 40 es átlagot megy... már rég világhírű lenne...
2012. júl. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem felesleges a belsőkkel bajlódni . Kapható öntapadós folt , ami tized akkora helyet foglal . De egy 200 km-es egynapos túrára igazán nem kell felkészülni , csak kinézni , hogy hol van kocsma útközben .
2012. júl. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

én belsőt mindenképpen vinnék magammal, már csak azért is, mert a déli melegben, a semmi közepén nem szeretnék a tűző napon azzal bíbelődni, hogy keresem a lyukat és próbálom foltozgatni... innivaló elengedhetetlen, méghozzá jó sok... nekem olyan táskám van, amibe van víztartály és van kis szívószála, nekem az nagyon jó szolgálatot tett már sokszor...

lámpa... mármint nem bicikli, hanem elemlámpa

mindenféle KRESZ által előírt vacakok...

pumpa, mobiltelefon, feltöltött állapotban:)

ha vízközelben jártok akkor szúnyogriasztó spray!!!

az izzadás miatt a tiszta váltásruha is jól jöhet...

2012. júl. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Belső nélkül a bringás nem bringás! :D Legalábbis én edzéseken, de néha még versenyen is viszek magammal, bár ha ott defektet kapok, annak már lőttek, de legalább emberi időben érek célba. Egyébként nem írta a kérdező, hogy egynapos, sőt azért is kérdeztem meg, mert gyanús, hogy hosszabb időre tervezik. Ellenben választ nem kaptunk rá :)
2012. júl. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
2 nap
2012. júl. 18. 19:15
 9/16 anonim ***** válasza:
Na így már jobban lehet válaszolni: a szerszámra továbbra is tartom, hogy az egész bagázsnál legyen 1 adag, ne mindenkinél. Vinnék belsőt, de nem vinnék külsőt (persze ha valami embertelen helyre mentek, akkor igen, de felteszem, hogy nem hagyjátok el a civilizációt) Vinnék bankkártyát, vagy pénzt! Vizet. És a cuccost nem hátizsákba tenném, mert azt egy idő után elátkozod, hanem bringás táskába. Sátor / hálózsák szükség szerint. És a napokban éjszaka alig van több 10 foknál, ezt ne szívd meg! Eső ellen valami, és az eső nem csak nedves, hanem hideg is! Elsősegély cucc is elég a banádnak 1. Szunyog ellen valami kencefice, és nap ellen is. EVŐESZKÖZ! :) Volt már, hogy vittem magammal 200km-re tésztát, de nem vittem evőeszközt, és végül kézzel voltam kénytelen megenni. Nem nagy élmény! :) Csokit csak akkor vigyél, ha nem zavar, hogy folyékony lesz. Tartalék küllőnek hasznát vehetitek. Abból se kell mindenkinek saját. Ja igen, elemlámpát is vinnék. Amit biztosan nem vinnék: Kaja konzerv, és üdítő. Ezeket megveheted útközben bármelyik faluban is akár. Max. arra figyelj, hogy falun néha extrém korán zárnak a boltok. Hát tömören ennyi.
2012. júl. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még 1 kérdés: jelenleg nincs csomagtartó a kerékpáromon. Szerintetek érdemes lenne venni egyet, vagy pakoljak hátizsákba?
2012. júl. 18. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!